لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۸

چهار رویارویی نفسگیر دلاوران كشتی آزاد ايران در جام جهانی ۲۰۱۵


در حالیکه ایران برای حضور در جام جهانی ٢٠١۵ لس‌آنجلس آماده می‌شود، نگاهی می‌اندازیم به عملکرد ایران و حریفانش در پنج سال گذشته. تیم ملی کشتی آزاد ایران، در مسابقات قهرمانی جهان که پس از المپیک، معتبرترین میدان کشتی است، در سال ۲۰۱۴ با ٣ نقره و ٢ برنز بدون کسب مدال طلا با ۴۵ امتیاز دوم شد.

در مسابقات قهرمانی جهان در سال ٢٠١٣ با ٢ نشان طلا، یک نقره و ٢ برنز با ۴۶ امتیاز بر سکوی قهرمانی ایستاد، در المپیک ٢٠١٢ لندن با یک نقره و ٢ برنز به کار خود خاتمه داد و در مسابقات جهانی ٢٠١١ با ٢ نشان طلا، یک نقره و یک برنز با ۴١ امتیاز دوم جهان شد.

ایران همچنین در سال ٢٠١٠ در رقابتهای قهرمانی جهان، پیش از حضور خادم، با یک نقره و یک برنز با ٢٧ امتیاز به چهارمی قناعت کرد.

کشتی آزاد ایران در جام جهانی ۲۰۱۵

ایران، قهرمان جام‌های جهانی ٢٠١۴ لس‌آنجلس، ٢٠١٣ تهران، ٢٠١٢ باکو، نایب قهرمان ٢٠١١ ماخاچ قلعه و نایب قهرمان ٢٠١٠ مسکو است.

تیم کشتی آزاد ایران در این دوره از رقابتهای جام جهانی، در آمریکا، برای دفاع از عنوان قهرمانی خود سدهای محکمی پیش رودارد؛ چهار حریفی، که رقابت با هر کدام از آنها حکم فینال را برای ایران دارد.

بلاروس، اولین حریف ایران

ساعت ٣ بعد ازظهر به وقت غرب ایالات متحده آمریکا، روز شنبه ٢٢ فروردین ماه ۱۳۹۴ آغاز جدال کشتی گیران ایران است با کشتی گیران بلاروس، شاگردان آناتولی بلاگلازوف، تیم هفتم مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۴.

این تیم در مسابقات قهرمانی جهان سال گذشته با ٢ مدال برنز و ٢٨ امتیاز هفتم جهان شد.
کشتی آزاد بلاروس برای چهارمین بار حضور در جام جهانی کشتی را تجربه می‌کند.

تیم بلاروس در جام جهانی ٢٠١٠ در مسکو پنجم شد. در ٢٠١١ ماخاچ قلعه حضور نداشت ولی در ٢٠١٢ باکو هشتم شد و در ٢٠١٣ تهران در حسرت سکو ماند و به چهارمی رسید.

بلاروسی‌ها هر چند که در جام گذشته نتوانستند در بین ١٠ تیم برتر جهان قرار بگیرند و در مسابقات ٢٠١۴ شهر فرشته‌ها حضور پیدا نکردند اما اصلا حریفی دست و پا بسته‌ای نیستند چرا که امسال قهرمانان اروپا را با خود به لس‌آنجلس آورده‌اند.

ترکیه مدعی، حریف دیگر ایران است

ترک‌ها در مسابقات قهرمانی جهان، با یک طلا، یک نقره و یک برنز با ٣٣ امتیاز چهارم شدند و جواز حضور در جام جهانی را کسب کردند.این جام، دهمین حضور ترکیه در جام جهانی است اما مهمتر از آن، چهارمین حضور متوالی مردان عبرالله چاکمار در جام جهانی است.

ترکیه در جام جهانی سال گذشته در لس‌آنجلس هفتم شد. در ٢٠١٣ تهران به پنجمی رسید. در ٢٠١٢ باکو مقام هفتمی را کسب کرد . در٢٠١١ ماخاچ قلعه غایب بود ولی در ٢٠١٠ مسکو هم هفتم جهان شد. ترکیه با دو قهرمان نامدارش در این جام می‌توانند برای مردان خادم دردسرساز باشد.

جمهوری آذربایجان، سرسخت ترین رقیب شاگردان خادم

جمهوری آذربایجان که در مسابقات قهرمانی جهان در سال ٢٠١۴، با یک طلا با ٣۶ امتیاز سوم جهان شد، در ٢٠١٣ با ٣ نقره و ١۵ امتیاز، یازدهمی را از آن خود کرد.

آنها در المپیک ٢٠١٢ لندن، با دو طلا و یک برنز جشن گرفتند، در ٢٠١١ یک طلا، یک نقره و ٢ برنز بدست آوردند و در ٢٠١٠ با یک طلا، یک نقره و ٢ برنز با ۴٢ امتیاز نایب قهرمان شدند.

در مورد حضور آذربایجان در مسابقات جام‌های جهانی، باید گفت که این کشور در جام‌جهانی٢٠١۴ حضور نداشت ولی در ٢٠١٣ تهران، نهم شد. آذربایجان در ٢٠١٢ باکو در خاک خود، پس از ایران نایب قهرمان شد، در ٢٠١١ و ٢٠١٠ مسکو هم به سکوی سوم رسید.

ایران اگر از سد این سه تیم بگذرد با تیم نخست گروه اول، که احتمال دارد آمریکا باشد، روبرو می شود. به این ترتیب باید گفت ایران برای دفاع از عنوان خود، چهار فینال نفس‌گیر پیش‌رو دارد.

XS
SM
MD
LG