لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۹

همسر مامور سابق اف‌بی‌آی که در ایران ناپدید شد در سخنرانی ترامپ حضور دارد


کریستین لوینسون (راست) و فرزندش.
کریستین لوینسون (راست) و فرزندش.

سرنوشت مامور قبلی اف بی آی که یازده سال پیش در ایران مفقود شد در کانون سخنرانی سه شنبه پرزیدنت ترامپ از وضعیت عمومی کشور قرار خواهد داشت.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، تد دوچ، قانونگذار دموکرات ایالت فلوریدا، کریستین لوینسون، همسر باب لوینسون، را به عنوان مهمان خود به سخنرانی پرزیدنت ترامپ در برابر نشست مشترک کنگره می آورد. باب لوینسون زمانی که سال ۲۰۰۷ در جزیره کیش ناپدید شد بر روی یک ماموریت اطلاعاتی تایید نشده سی آی ای کار می کرد. او بیش از هر آمریکایی در تاریخ ایالات متحده گروگان بوده است.

پرزیدنت ترامپ پیشتر در یک سخنرانی در سال ۲۰۱۵ با اشاره به باب لوینسون گفته بود: «اگر در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شوم، تضمین می کنم که چهار زندانی آمریکایی پیش از ورود من به کاخ سفید به کشور بازگردانده شوند.»

لوینسون در میان سه شهروند آمریکایی شامل جیسون رضاییان گزارشگر واشنگتن پست نبود که سال ۲۰۱۶ از ایران آزاد شدند.

روشن نیست چه کسی لوینسون را در گروگان دارد و آیا او زنده است یا نه.

تد دوچ ماه گذشته طرح یک قانون را ارائه کرد که ایران را برای موارد نقض حقوق بشر و گروگان گیری از طریق وضع تحریم و ممنوعیت صدور ویزا مجازات می کند.

تد دوچ می گوید: «ما همچنان خواستار آزادی باب لوینسون، ساکن حوزه انتخابیه من، هستیم که نزدیک به یازده سال گروگان نگه داشته شده است. ایالات متحده حرف را با عمل تکمیل می کند و این طرح قانونی به درستی مقام های ایرانی درگیر در ربودن شهروندان آمریکایی و ناقض فاحش حقوق بشر علیه مردم خودشان را مجازات می کند.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG