لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۵

محمود احمدی نژاد پیش بینی کرد اسراییل محو خواهد شد


هواداران حزب الله با پرچم های ایران و لبنان در سخنرانی آقای احمدی نژاد
هواداران حزب الله با پرچم های ایران و لبنان در سخنرانی آقای احمدی نژاد

محمود احمدی نژاد به ده ها هزار نفر در قرارگاه حزب الله در جنوب لبنان گفت: آنها یک پایتخت مقاومت و پیروزی بر اسراییل را در دارند

رییس جمهوری اسلامی ایران به ده ها هزار نفر در قرارگاه حزب الله در جنوب لبنان گفته است که آنها یک «پایتخت مقاومت و پیروزی» بر اسراییل را در اشغال دارند.

محمود احمدی نژاد در سخنانی در روستای بنت جبیل، اسراییل را به باد حمله گرفت و پیش بینی کرد که «ناپدید» خواهد شد.

مردم، پرچم های بزرگ لبنان و ایران و پرچم زرد و سبز حزب الله را تکان می دادند. گزارش های خبری حاکی است هنگامی که احمدی نژاد سخن می گفت، هلیکوپترهای اسراییلی در طرف اسراییل مرز پرواز می کردند.

روستای بنت جبیل که در جریان جنگ اسراییل با حزب الله در سال ۲۰۰۶ به شدت آسیب دید، با پول ایران بازسازی شد.

آقای احمدی نژاد بعد از ظهر پنجشنبه از یک بنای یادبود در شهر «قانا»، دیدن کرد. آنجا محل حمله اسراییل در سال ۱۹۹۶ است که بیش از ۱۰۰ غیر نظامی در یک مجتمع سازمان ملل متحد کشته شدند. اسراییل گفت آن حمله از «هدف گیری نادرست بر اساس اطلاعات غلط» ناشی شد.

سخنگوی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، به صدای آمریکا گفت دیدار محمود احمدی نژاد از مرز این «حقیقت تلخ» را نشان می دهد که لبنان «زیر دست ایران» است.

او می گوید لبنان می توانست شریک بالقوه ای برای صلح باشد، اما به «مرکزی برای تروریسم منطقه ای، افراط گرایی و بی ثباتی» تبدیل شده است.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، سفر آقای احمدی نژاد به لبنان، به ویژه دیدارهای او از قرارگاه های حزب الله را «بی ثبات کننده» توصیف کرده است.

در واشنگتن، سخنگوی کاخ سفید از سفر احمدی نژاد به لبنان ابراز نگرانی کرد و آن را «تحریک کننده» نامید.

روز چهارشنبه در بیروت، ده ها هزار نفر از آقای احمدی نژاد استقبال کردند. او در سخنانی در جمع اعضا و طرفداران حزب الله، اسراییل را به باد انتقاد گرفت و آن را به نقض حقوق فلسطینیان متهم کرد. حسن نصرالله، رهبر حزب الله، از طریق یک ارتباط ویدیوئی، ظاهر شد و از ادعای احمدی نژاد که اسراییل «نامشروع» است و نباید وجود داشته باشد، حمایت کرد.

XS
SM
MD
LG