لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۵

«بازی های مناسب» و «مهاجم» در سایت رهبر ایران


تصویر گرفته شده از سایت رهبر جمهوری اسلامی
تصویر گرفته شده از سایت رهبر جمهوری اسلامی
سایت آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، در تصویری گرافیکی فهرستی از آنچه «بازی های مهاجم» برای کودکان ایرانی خوانده را منتشر کرد.

در این تصویر، «سرگرمی های اینترنتی»، «تفنگ»، «بازی های رایانه ای»، «عروسک»، «بَت من» و «اسپایدر من» به عنوان بازی های مهاجم معرفی شده اند.

سایت آیت الله خامنه ای می گوید این بازی ها علاوه بر «نداشتن تحرک جسمی و روحی»، باعث می شوند «ذهن کودک توسط دشمن تسخیر شود.»

از سوی دیگر، بازی هایی که رهبر ایران در بخشی از یک سخنرانی به زبان آورد، به عنوان «بازی های بومی» و «مناسب» برای کودکان ایرانی معرفی شده است.

از جمله بازی های معرفی شده در این گرافیک، «الک دولک»، «گرگم به هوا»، «لی لی»، «چوگان» و «ورزش باستانی» است و مزایای آن «زیبا و هنری»، «بومی و ملی بودن» و «تحرک و ورزشی بودن» آنها عنوان شده است.

به دنبال یک سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی درباره چگونگی «سبک زندگی» مردم در ایران، و همچنین اظهارات او درباره لزوم افزایش جمعیت، سازمان ها و نهاد های دولتی کوشش می کنند نکات مطرح شده در آن سخنرانی ها را به اشکال مختلف دوباره بیان کنند و یا بر اساس آنها مقررات جدیدی تدوین کنند.
XS
SM
MD
LG