لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۵

رد صلاحيت ۳۶ نفر از وکلا برای انتخابات هيات مديره کانون وکلای دادگستری مرکز


محمد حسین آقاسی، از کاندیداهای رد صلاحیت شده انتخابات هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز
محمد حسین آقاسی، از کاندیداهای رد صلاحیت شده انتخابات هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز

هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز، به رد صلاحت ۳۶ تن از داوطلبان انتخابات هیأت مدیره این کانون اعتراض کرد.

به گزارش خبرگزاری ايلنا، انتخابات بيست و ششمين دوره هيأت مديره کانون وکلای دادگستری مرکز در ۲۰ اسفند ماه 88، در شرايطی برگزار خواهد شد که دادگاه عالی انتظامی قضات صلاحيت ۳۶ نفر از وکلا ازجمله رئيس فعلی‌ و رئيس سابق هيات مديره کانون وکلای دادگستری مرکز را رد کرده است.

در میان رد صلاحیت شدگان، نام شماری از وکلای سرشناس به چشم می خورد که در سال های اخیر عمدتا وکالت پرونده های سیاسی و مطبوعاتی را برعهده داشته اند.

محمد جندقی کرمانی پور، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز، با ارسال نامه ای به دادگاه انتظامی قضات به رد صلاحیت تقریبا نیمی از داوطلبان انتخابات هیأت مدیره کانون اعتراض کرد و خواستار پاسخگویی این مرجع قضایی درباره رد صلاحیت ها شد.

محمد جندقی کرمانی پور رئیس فعلی کانون، گودرز افتخار جهرمی رئیس سابق کانون، محمد علی دادخواه، نعمت احمدی، رمضان حاجی مشهدی، ناصر زرافشان، عبدالفتاح سلطانی، فریده غیرت، محمد حسین آقاسی و عبدالصمد خرمشاهی از جمله وکیلان رد صلاحیت شده هستند.

خبرگزاری ایسنا به نقل از محمد جندقی کرمانی پور اعلام کرد که دادگاه عالی انتظامی قضات، دلیلی برای این رد صلاحیت ها اعلام نکرده است.

به گفته او، این دادگاه از میان ۷۹ داوطلب شرکت در بیست و ششمین دوره انتخابات هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری، تنها صلاحیت ۴۳ داوطلب را تأیید کرده و سایر داوطلبان را «دارای صلاحیت لازم» ندانسته
است.

در دوره های پیشین نیز برخی وکلای چهره های مخالف دولت رد صلاحیت شده بودند، اما در دور بیست و ششم این انتخابات، تعداد رد صلاحیت شده ها بیشتر از سال های پیش است.

XS
SM
MD
LG