لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۷

یکی دیگر از وکلای دادگستری در ایران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد


محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل دادگستری

محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل دادگستری در ایران، پس از حضور یافتن در دادسرای اوین توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل دادگستری در ایران که پیشتر در پی شکایت اطلاعات سپاه پاسداران به دادسرای اوین احضار شده بود، روز یکشنبه ۷ اردیبهشت با حضور در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شده است.

بنا بر گزارش‌های موجود،‌ تا کنون از دلیل بازداشت و اتهامات طرح شده علیه این وکیل دادگستری اطلاعاتی در دست نیست و وکلای این وکیل دادگستری نیز در طول جلسه بازپرسی اجازه حضور در این جلسه را نداشته‌اند.

لازم به ذکر است که این وکیل دادگستری در پرونده کاری خود، وکالت پرونده‌هایی از جمله پرونده علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی به قتل رسیده در زندان تهران بزرگ، راحله راحمی‌‌پور، مرجان داوری، و تعدادی از شهروندان بهایی را برعهده داشته است.

بازداشت این وکیل دادگستری در حالی صورت می‌گیرد که ویروس کرونا در زندان‌های ایران شیوع گسترده داشته و جان تعدادی زیادی از زندانیان همچون آقای محمدهادی عرفانیان کاسب در خطر است و مقامات جمهوری اسلامی با وجود شیوع گسترده این ویروس در زندان‌ها تا به امروز مانع آزادی و یا اعطای مرخصی به برخی از زندانیان سیاسی و مدنی شده‌اند.

پیش از این جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در ایران، از تهران خواسته بود همه زندانیان را موقتا آزاد کند. او پیشتر گفته بود ادامه نگه داشتن زندانیان سیاسی در بحبوحه شیوع کرونا «تاسف‌بار و نگران کننده است.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG