لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۴

برنامه صفحه آخر؛ اعمال نفوذ بیت رهبر جمهوری اسلامی در پرونده تعرض جنسی سعید طوسی


برنامه صفحه آخر جمعه ۱۳ بهمن به بررسی اعمال نفوذ دفتر رهبر جمهوری اسلامی در پرونده سعید طوسی، قاری متهم به آزار جنسی قاریان نوجوان، اختصاص داشت.

در این برنامه به طور کلی به روند رسیدگی به پرونده اشاره شد و اینکه پس از طرح موضوع آزار جنسی قاری‌های نوجوان، پدران این قاری‌ها از محمد گندم نژاد طوسی معروف به سعید طوسی شکایت کردند.

در سال ۹۲ با پیگیری‌های خانواده‌ها رسیدگی به پرونده جدی شده و قاضی حیدری حکم به ۴ سال زندان برای این قاری نزدیک به بیت رهبر جمهوری اسلامی داد.

پس از چند سال بی خبری و بعد از اینکه برخی از شاکیان پرونده در گفت و گو با صدای آمریکا از توقف رسیدگی به پرونده و بی خبری از آن خبر دادند، ششم بهمن ماه امسال خبر تبرئه سعید طوسی منتشر شد.

در برنامه صفحه آخر جمعه ۱۳ بهمن نوار گفت و گوی فردی با سعید طوسی منتشر شد که این متهم در این گفت و گو از دستور آیت الله خامنه‌ای به قوه قضائیه برای «جمع شدن پرونده» و رفع اتهام از این قاری سخن گفت.

در این برنامه همچنین اشاره شد که سعید طوسی ارتباط نزدیکی با بیت رهبر جمهوری اسلامی دارد و همسر دوم او خواهرزاده سیدعلی مقدم، پسرخاله رهبر جمهوری اسلامی و رئیس شورای عالی قرآن است.

یکی از قربانیان جنسی سعید طوسی به برنامه صفحه آخر به نقل از کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران گفت که سیدعلی مقدم در تماسی با دادستان تهران به او گفته که مصلحت نیست سعید طوسی محکوم بشود.

در این برنامه همچنین با ریشه یابی رواج آزار جنسی در میان معلمان قرائت قرآن، اشاره شد که سعید طوسی دو توبه نامه نوشته و در اختیار خانواده‌های قاریان نوجوان گذاشته که در آن از اشتباهات گذشته خود در ارتباطات با قاری های جوان ابراز پشیمانی کرد.

او گفته که مسئولان شورای عالی قرآن و بیت رهبری از موضوع باخبر شده و به او تذکر داده اند.

در ادامه برنامه توضیح داده شد که پرونده سعید طوسی با وجود اعترافات او، وجود شاکیان و توضیح قربانیان و توضیحات ۱۴ شاهد در مورد تعرض جنسی سعید طوسی به تبرئه او ختم شد که نشان از دخالت بیت رهبری و آیت الله خامنه ای در روند رسیدگی به آن داشت.

در برنامه همچنین از خانواده‌ها و همه کسانی که به نوعی مورد آزار جنسی آخوندها، قضات، مدرسان قرآن و وابستگان حکومت قرار گرفته اند درخواست شد تا اطلاعات خود را در اختیار برنامه صفحه آخر قرار دهند تا این برنامه بدون ذکر نام آنها و با حفظ حریم خصوصی آنها، حقایق را برای افکار عمومی آشکار کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG