لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۴

راهپیمایی اعتراضی کارگران فولاد در اهواز وارد سی و ششمین روز شد


کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز در سی و ششمین روز از آغاز اعتراضات صنفی خود در خیابان‌های اهواز تظاهرات کردند.

این کارگران، که شنبه ۲۴ آذر با سر دادن شعارهایی خواهان رسیدگی به خواسته‌های صنفی خود شدند، هفته گذشته تا روز شنبه به مقامات محلی و کشوری فرصت داده بودند تا مشکلات شان را رفع کنند در غیر اینصورت اعتراضات خود را بصورت گسترده تر ادامه خواهند داد.

کارگران گروه صنعتی فولاد ایران، از حدود یک ماه پیش به پرداخت نشدن چند ماه دستمزد و مشکلات مدیریتی این واحد صنعتی اعتراض دارند و دست به راهپیمایی زده اند. این اعتراض ها در مواردی با برخورد امنیتی مواجه شده است.

کریم سیاحی یکی از نمایندگان کارگران روز شنبه در جمع همکارانش از اهمیت اتحاد آنان برای تحقق خواسته هایشان سخن گفت.

پیش از این، کارگران شرکت نیشکر هفت تپه نیز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و سوء مدیریت مدیران جدید این شرکت دست به تجمع های اعتراضی زده بودند که با برخورد امنیتی مواجه شده بود. هم اینک علی نجاتی از نمایندگان کارگران نیشکر هفت تپه پس از بازجویی های سخت به بیمارستان منتقل شده است و سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه می گوید علی نجاتی از «بیماری‌های متعددی از جمله بیماری قلبی رنج می‌برد و ادامه بازداشتش تهدید جدی برای سلامت و جان اوست.» از سرنوشت سپیده قلیان خبرنگاری که اعتراضات کارگران را پوشش می داد نیز خبر موثقی در دست نیست.

سی و ششمین روز اعتراضات کارگران فولاد اهواز: این همه بی‌عدالتی، هرگز ندیده ملتی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:11 0:00

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG