لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۴

کارگران فولاد قزوین و شهرداری حمیدیه دست به تجمع اعتراضی زدند


تجمع کارگران فولاد قزوین
تجمع کارگران فولاد قزوین

در ادامه اعتراض‌های کارگری در ایران، کارگران کارخانه فولاد قزوین در اعتراض به اخراج نیمی از همکارانشان در مقابل فرمانداری شهرستان تاکستان تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران، حدود ۲۰۰ نفر از کارگران این کارخانه روز یکشنبه دوم اردیبهشت در اعتراض به اخراج یکصد نفر از همکارانشان توسط کارفرما، تجمع کردند.

یکی از کارگران به این خبرگزاری گفت که کارگران اخراج شده فولاد قزوین سه ماه حقوق و مزایا طلب دارند. ضمن اینکه دیگر کارگران کارخانه نیز امنیت شغلی ندارند و احتمال اخراج آنها وجود دارد.

از سوی دیگر، ده‌ها نفر از کارگران فضای سبز شهرداری حمیدیه نیز روز یکشنبه با تجمع در برابر ساختمان شهرداری این شهر، خواستار پرداخت معوقات خود شدند.

به نوشته خبرگزاری‌های داخلی ایران، فرماندار حمیدیه تایید کرد که کارگران پیمانی فضای سبز شهرداری حمیدیه پنج ماه حقوق معوقه دارند.

یک روز پیش از این اعتراض‌ها، کارگران شهرداری دزفول، پارس جنوبی و فولادسازی ارومیه نیز در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود دست به تجمع زده بودند.

اعتراضات کارگری اگر چه در سال‌های گذشته به طور پراکنده در کشور وجود داشته است اما از دی ماه سال گذشته و در پی اعتراضات سراسری مردم شدت بیشتری به خود گرفته است. بسیاری از کارگرانی که با مشکلات جدی معیشتی مواجه شده اند به ناچار برای گرفتن حقوق خویش دست به اعتراضاتی زده‌اند که در مواردی با برخورد خشن نیروهای امنیتی هم روبرو شده است.

XS
SM
MD
LG