لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۸

بازتاب شعارهای علیه حکومت ایران توسط کارگران کفن پوش در العربیه


کارگران فولاد اهواز روز دوشنبه کفن پوش در تجمع ها حاضر شدند.
کارگران فولاد اهواز روز دوشنبه کفن پوش در تجمع ها حاضر شدند.

العربیه در گزارشی به اعتراضات اخیر کارگران ایران پرداخت و نوشت: کارگران کارخانه فولاد اهواز روز دوشنبه در اقدامی نمادین به نشانه وضعیت وخیم مالی و روحی شان کفن به تن به خیابان آمدند.

معترضان در خیابان های اهواز تظاهرات کردند و تا مقابل ساختمان های دولتی علیه رژیم شعارهایی سر دادند.

از جمله شعارهای تظاهرکنندگان اعتراض به وضعیت نابسامان کارخانه فولاد و عدم دریافت حقوق طی ماه های اخیر بود.

کارگران در برابر منزل موسوی جزایری، امام جمعه اهواز و نماینده ولی فقیه در خوزستان، علیه بی کفایتی فرماندار و ناتوانی رژیم فریاد اعتراض سر می دادند. کریم سیاحی، از کارگران گروه ملی فولاد اهواز، فریاد زد: «فردا جواب خدا را چه می خواهید بدهید؟ مگر شما قرآن نمی خوانید؟ مگر شما دین خدا را برای مردم تفسیر نمی کنید؟ چرا ما را به ذلت و خواری می کشانید؟»

فولاد اهواز و هفت تپه در روند خصوصی سازی اجرا شده توسط حکومت به وضعیت بدی دچار شده اند. کارخانه اهواز مدتی برای رسیدگی به پرونده های فساد زیر نظر قوه قضاییه قرار گرفت. سپس در جریان خصوصی سازی حقوق کارگران پرداخت نشد.

کارگران هفت تپه بانک ملی ایران را عامل مشکلات کارخانه و عدم دریافت حقوق معوقه می دانند. به گفته آن ها سه چهارم سهام کارخانه متعلق به بانک ملی است و بانک اهمیتی به عمل به وعده های داده شده به کارگران نمی دهد و مواد خام برای کارخانه تامین نمی کند.

بعضی معتقدند شاخه اصولگرای نهادهای امنیتی با عدم برخورد با معترضان می کوشند با برجسته کردن نارضایی کارگران مقدمات برکناری حسن روحانی از ریاست جمهوری را فراهم کنند.

برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG