لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۷

واکنش ها به شلاق زدن کارگران تکاب؛ یک نماینده مجلس: پیگیری می کنیم


پیشتر اعلام شد ۱۷ نفر از کارگران معدن طلای آق دره تکاب با شلاق مجازات شده اند. عکس: آرشیو
پیشتر اعلام شد ۱۷ نفر از کارگران معدن طلای آق دره تکاب با شلاق مجازات شده اند. عکس: آرشیو

یک روز بعد از برکناری یک مقام وزارت کار به دلیل بی اطلاعی از شلاق خوردن کارگران در آذربایجان غربی، مجلس ایران هم به این اقدام واکنش نشان داد. یک نماینده مجلس با "زشت" خواندن شلاق زدن ۱۷ کارگر گفت موضوع را در مجلس پیگیری می کند.

جهانبخش محبی‌نیا، نماینده میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در آذربایجان غربی به ایسنا گفت موضوع شلاق زدن ۱۷ نفر از کارگران معدن طلای آق دره تکاب را در مجلس از طرق مختلف پیگیری می‌کند تا با عاملین برخورد جدی شود.

اجرای حکم شلاق این کارگران در پی شکایت کارفرما و یک نگهبان معدن صورت گرفت. هفته گذشته اعلام شد که ۱۷ نفر از کارگران معدن طلای آق دره تکاب به دلیل تجمع در اعتراض به تمدید نشدن قرارداد خود، با شکایت کارفرما و یک نگهبان که مدعی بود زخمی شده است، شلاق خورده اند.

آقای محبی نیا افزود:استفاده از شلاق آن هم به شیوه‌ای که در ملاء عام باشد به دوران جاهلیت بر می‌گردد ، شلاق‌هایی که در تاریخ همیشه بر بدن‌های افراد پاک خورده و موجب ظلم به مظلومان شده است و متأسفانه در روزهای گذشته شاهد این ظلم به تعدادی کارگر زحمتکش در آق دره تکاب بودیم.

روز چهارشنبه نیز، یک مقام وزارت کار به دلیل بی اطلاعی از شلاق خوردن کارگران در آذربایجان غربی، برکنار شد.

به گزارش خبرگزاری های ایران، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رضا نقی زاده، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی را به دلیل بی اطلاعی از اجرای حکم مجازات شلاق کارگران معدن طلای آق دره از سمت خود برکنار کرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی که از کار خود برکنار شد، حدود دوسال و نیم در این سمت مشغول به کار بود.

محبی نیا که خود از نمایندگان آذربایجان غربی است، به عنوان نماینده مردم منطقه از این رفتار عذرخواهی کرد و گفت، باید از تکرار این اقدامات بازمانده از دوران جاهلیت جلوگیری کرد.

XS
SM
MD
LG