لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۴

جعفر عظیم زاده فعال کارگری به شش سال زندان محکوم شد


جعفر عظیم زاده، دبیرهیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران از سوی دادگاه انقلاب تهران به شش سال حبس و دو سال محرومیت از «فعالیت در فضای مجازی و رسانه ها و مطبوعات» محکوم شد.

به گزارش سایت اتحادیه آزاد کارگران ایران، اتهامات این فعال کارگری که از هماهنگ کنندگان طومار چهل هزار نفری کارگران برای افزایش حداقل دستمزد کارگران بوده، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور، اخلال در نظم عمومی و فعالیت تبلیغی علیه نظام اعلام شده است.

اتحادیه آزاد کارگران اعلام کرده که از جمله مصادیق اتهامات آقای عظیم زاده، تشکیل این اتحادیه، تشکیل اتحادیه سراسری کارگران اخراجی و بیکار، همکاری با کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای آزاد کارگری، شرکت در تجمع روز جهانی کارگر پارک لاله در سال ٨٨، هدایت کارگران در اعتراضات سال ٨۴، اقدام به تشکیل و برنامه ریزی و مدیریت تجمعات کارگری در زمان دولت جدید و تهدید به تجمع و اعتصاب در اسفند ماه سال ۹۲ بوده است.

گفتگو با رسانه‌های فارسی زبان خارج از ایران نیز یکی دیگر از اتهامات او عنوان شده است.

دو هفته پیش نیز جمیل محمدی، دیگر عضو هیات مدیره این اتحادیه به سه سال و نیم حبس محکوم شده بود .

اتحادیه آزاد کارگران ایران با اعتراض به صدور حکم زندان برای دو عضو خود با صدور بیانیه‌ای نوشت: «همانگونه که سرکوب رهبران وفعالین کارگری هیچ تاثیر بازدارنده‌ای بر مبارزات کارگران ایران برای دست یابی به یک زندگی انسانی نداشته محکومیت جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی نیز هیچ خللی در عزم و اراده آنان در دفاع از حق حیات و هستی شان وارد نخواهد کرد».

XS
SM
MD
LG