لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۵

سفیر ایران: مشکل خروج معاون شهردار تهران از کویت حل شد


میثم امرودی معاون شهردار تهران
میثم امرودی معاون شهردار تهران

سفیر ایران در کویت از رفع مشکل خروج معاون شهردار تهران از کویت خبر داد.

علیرضا عنایتی به خبرگزاری ایسنا گفت که مشکل پیش آمده برای میثم امرودی در فرودگاه کویت در هنگام خروج از این کشور رفع شده است و او به زودی به تهران بازخواهد گشت.

پیشتر خبرگزاری های ایران گزارش داده بودند که میثم امرودی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران که به کویت سفر کرده بود روز سه شنبه هشتم اردیبهشت هنگام خروج از این کشور در فرودگاه بازداشت شد.

سفیر ایران در کویت با رد اخبار منتشر شده مبنی بر بازداشت معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران در هنگام خروج از کویت به ایسنا گفت که او بازداشت نشده بود بلکه در فرودگاه کویت حضور داشت.

پیش از این اعلام شده بود که آقای امرودی به دعوت انجمن دوستی ایران و کویت برای حضور در مراسمی به این کشور سفر کرده بود، در عین حال سفیر ایران در کویت سفر او را یک سفر شخصی عنوان کرد.

یکی از مسئولان شهرداری تهران به خبرگزاری ایلنا گفت که آقای امرودی قبلا به دلیل «فعالیت‌های دینی و ضد آمریکایی» در کویت، از این کشور اخراج شده بود و ممکن است این بازداشت نیز به دلیل این سابقه باشد.

میثم امرودی، سال‌ها پیش رئیس مدارس ایرانیان کویت بود. فعالیت‌های او در سال ۱۳۸۷ منجر به اخراج وی به عنوان عنصر نامطلوب از کویت شد.

XS
SM
MD
LG