لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۱

گارد ساحلی کویت ۱۰ ایرانی را بازداشت کرد


عکس منتشر شده از سوی رسانه های کویتی ۹ نفر را نشان می دهد که ظاهرا دستشان از پشت بسته شده.
عکس منتشر شده از سوی رسانه های کویتی ۹ نفر را نشان می دهد که ظاهرا دستشان از پشت بسته شده.

دولت کویت ۱۰ ایرانی را به اتهام ورود غیرقانونی به آب‌های آن سرزمین بازداشت کرده است.

گارد ساحلی کویت روز یکشنبه، ۲۴ مرداد، با "نفوذی"خواندن بازداشت شدگان، گفت که آنان قصد داشته‌اند به صورت غیرقانونی از طریق دریا و در ساحل منطقه «ابوالحصانیه» وارد این کشور شوند.

رسانه‌های کویتی تصویری از ۹ نفر از بازداشت شدگان ایرانی نشان دادند که به نظر می رسد دست هایشان از پشت بسته شده و به زانو نشسته اند.

وزارت کشور کویت نوشته است که که این افراد در حین بازداشت مقاومت کرده‌ و یکی از آنان زخمی شده است. به گفته این نهاد، با این افراد به طور قانونی برخورد خواهد شد.

کویت با ایران در آبهای خلیج فارس اختلافات مرزی دارد. این کشور و عربستان سعودی اوایل مرداد ماه در نامه مشترکی به دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به آنچه تعرض پیاپی قایق‌های نظامی ایران به منطقه المغموره در مجاورات منطقه تقسیم شده بین دو کشور خواندند، اعتراض کردند.

دو کشور در نامه خود آورده بودند که ایران به درخواست آنان برای آغاز مذاکرات برای تعیین مرزهای دریایی منطقه تقسیم شده المغموره هیچ پاسخی نداده است.

از سوی دیگر، کویت و سایر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس، جمهوری اسلامی را به مداخله در امور کشورهای منطقه نیز متهم کرده اند. کویت پیشتر یک شیعۀ کویتی را به اتهام جاسوسی برای ایران به اعدام محکوم کرده بود.

XS
SM
MD
LG