لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۵

سپاه پاسداران: پایگاه پژاک منهدم شد


اردوگاه نیروهای پژاک در کوه های قندیل در شمال غربی عراق. ۱۸ دسامبر ۲۰۰۸
اردوگاه نیروهای پژاک در کوه های قندیل در شمال غربی عراق. ۱۸ دسامبر ۲۰۰۸

سپاه پاسداران ایران اعلام کرده در جریان عملیات نظامی علیه شبه نظامیان پژاک در مناطق مرزی استان آذربایجان غربی با عراق، ده ها تن از اعضای این گروه را کشته و یا اسیر کرده است. به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی در حمله های نیروهای قرارگاه حمزه به نیروهای گروه پژاک، پایگاه های این حزب در خاک ایران منهدم شده است. یک عضو سپاه پاسداران در این عملیات کشته شده است.

از سوی دیگر حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) اعلام کرده چند هزار تن از نیروهای سپاه پاسداران از روز شنبه گذشته وارد خاک کردستان عراق شده، ولی در منطقه کوهستانی قندیل با رویارویی شبه نظامیان این گروه مواجه شده اند. پژاک می گوید ۱۰۸ عضو سپاه پاسداران را کشته و یا زخمی کرده و در مقابل تنها ۲ عضو این گروه کشته شده اند.

به دلیل عدم حضور خبرنگاران مستقل، امکان تایید هیچیک از این خبرها وجود ندارد. در این میان رسانه های کرد عراقی از ادامه گلوله باران منطقه مسکونی قندیل توسط سپاه پاسداران خبر داده اند. هفته گذشته یک مقام نظامی ایران که نخواست نامش فاش شود، مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق را به حمایت از گروه پژاک متهم کرد. اتهامی که توسط دفتر آقای بارزانی تکذیب شد.

پژاک که شاخه ایرانی پ ک ک محسوب می شود می گوید معتقد به مبارزه مسلحانه برای دستیابی به حقوق کردهای ایران است. پژاک در لیست گروه های تروریستی آمریکا قرار دارد.

XS
SM
MD
LG