لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۷

هشدار رئیس ستاد کل نیروھای مسلح ایران:‌ عملیات علیە احزاب کرد مخالف جمهوری اسلامی ادامە خواهد داشت


آرشیو
آرشیو

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران امروز ضمن درخواست از دولت مرکزی عراق و حکومت اقلیم کردستان برای برخورد با احزاب کرد مخالف جمهوری اسلامی، تهدید کرد عملیات نظامی علیە این احزاب ادامە خواهد داشت.

محمد حسین باقری روز یکشنبه ۲۸ شهریور ماه،‌ در مراسم تودیع و معارفە جانشین ستاد کل نیروهای مسلح ایران همچنین ادعا کرد حملات سپاە پاسداران بە مواضع این احزاب بر اساس منشور سازمان ملل است.

این تهدید محمد حسین باقری یک هفتە پس از آن بیان می‌شود که علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، نیز در دیدار با مصطفی کاظمی، نخست وزیر عراق، خواستار «خلع سلاح فوری و اخراج سریع این احزاب» شدە بود.

در یک ماە گذشتە چند مقام دیگر سپاە پاسداران نیز احزاب کُرد را تهدید بە حملە کردند.

سپاە پاسداران در دو هفتە گذشتە پایگاەهای احزاب مخالف ایران در اقلیم کردستان را هدف حملات توپخانەای و پهپادی قرار دادە است. بە گفتە این احزاب، این حملات خسارات جانی نداشتە است. حزب دموکرات هم می گوید چهار پهپاد سپاە پاسداران را ساقط کردە است.

احزاب کوملە، دموکرات، پژاک، پاک، و خبات در اقلیم کردستان مستقر هستند و حکومت جمهوری اسلامی این احزاب را بە تجزیە طلبی و استفادە از خاک اقلیم کردستان برای انجام عملیات نظامی در خاک ایران متهم می‌کند.

اما احزاب کرد ضمن رد این ادعاها و مرتبط دانستن دور جدید تهدیدهای ایران علیە خود، می‌گویند که هدفشان پیگیری حقوق کردهای ایران است، حقوقی که توسط جمهوری اسلامی پایمال شدە است.

محمد حسین باقری همچنین پایگاەهای محل استقرار نیروهای آمریکایی در منطقە را بە «کانون ضد انقلاب و سازماندهی» متهم کردە و خواستار «برچیدە» شدن آنها شد.

XS
SM
MD
LG