لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۲

قرارداد جدید ایران خودرو و پژو-سیتروئن برای تاسیس یک شرکت جدید


خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا می گوید شرکت مشترک ایران خودرو- پژو  به نام "ایکاپ" روز سه شنبه به صورت رسمی آغاز به کار کرد.
خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا می گوید شرکت مشترک ایران خودرو- پژو  به نام "ایکاپ" روز سه شنبه به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

ایران خودرو و شرکت فرانسوی پژو-سیتروئن روز سه شنبه توافق نهایی سرمایه گذاری مشترک برای تولید خودروهای نسل جدید را امضا کردند.

بر اساس گزارش ها، این توافق به امضای نایب رئیس پژو سیتروئن در خاورمیانه و رئیس ایران خودرو و همچنین وزیر صنایع ایران رسید.

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا می گوید شرکت مشترک ایران خودرو- پژو به نام "ایکاپ" روز سه شنبه به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

ایران و شرکت فرانسوی هرکدام در این شرکت ۵۰ درصد سهم دارند و انتظار می رود که تا ۴۰۰ میلیون یورو برای تولید و تحقیق و توسعه در این شرکت طی پنج سال آینده سرمایه گذاری کنند.

ایرنا می گوید کلیات همکاری های جدید ایران خودرو و پژو سیتروئن، در در سفر بهمن ماه حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران به فرانسه به امضای مدیران دو شرکت رسیده بود.

پژو از گذشته روابط نزدیکی با ایران داشته است و تقریبا بسیاری از همکاری های ایران خودرو با شرکت های اروپایی، به همین شرکت محدود شده است.

با این حال، در زمان افزایش تحریم ها علیه ایران، مقامات ایرانی از عدم همکاری پژو به شدت انتقاد کرده بودند.

XS
SM
MD
LG