لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۶

مهدی خزعلی بازداشت شد


برخی از سایت های خبری مخالف جمهوری اسلامی ایران از جمله «جرس» از بازداشت مهدی خزعلی، خبر دادند. به گزارش این سایت های خبری، مهدی خزعلی، نویسنده، پزشک، ناشر و وبلاگ نویس منتقد دولت محمود احمدی نژاد شامگاه چهارشنبه هنگامی که عازم سفر بود به بازداشت مأموران امنیتی در آمد و به مکان نامعلومی منتقل شد.

با توجه به این که مقامات رسمی در مورد این مسئله اظهار نظری نکرده اند، اتهام آقای خزعلی مشخص نیست.

همزمان خبرگزاری فارس روز پنجشنبه به نقل از «یک منبع آگاه در دادسرای تهران» ضمن تایید بازداشت آقای خزعلی اعلام کرد: «جرم مهدی خزعلی، تبلیغ علیه نظام، نشر اکاذیب و همچنین تشویش اذهان عمومی بوده است».

مهدی خزعلی از منتقدان محمود احمدی نژاد به شمار می رود و در وبلاگ خود بارها مطالب انتقادی را درباره آقای احمدی نژاد و شماری از چهره های عمده روحانیت در حاکمیت جمهوری اسلامی منتشر کرده است.

مهدی خزعلی، فرزند ۵۵ ساله آیت الله ابوالقاسم خزعلی است که از روحانیون تندرو طرفدار دولت به شمار می رود و عقاید فرزندش مورد انتقاد او است.

آیت الله خزعلی در بیانیه ای که پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته منتشر کرد نوشت پسرش «مدت مدیدی است از راه مستقیم منحرف شده» و مواضع خود را از او جدا کرد.

مهدی خزعلی سپس در پاسخ به پدرش نوشت: «گرچه اطاعت از پدر واجب است اما نمی توان جهاد را به دستور پدر ترک کرد». او همچنین گفت در مورد مساله رفع ظلم و استبداد «اذن پدر شرط نیست».

انتقادات صریح مهدی خزعلی درباره جمهوری اسلامی و شخصیت های جناح حاکمیت موجب رد صلاحیت نامزدی او در انتخابات مجلس از سوی شورای نگهبان شد و اجازه شرکت در انتخابات سازمان نظام پزشکی نیز از او سلب شد.

او پس از اعلام نتیجه انتخابات دهم ریاست جمهوری اسلامی در سال ۱۳۸۸ به دستور دادگاه ویژه روحانیت بازداشت و زندانی و سپس با قرار وثیقه آزاد شد.

XS
SM
MD
LG