لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ ایران ۱۰:۱۵

وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی از ممنوع الخروج شدن محمد خاتمی ابراز بی اطلاعی کرد


وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی از ممنوع الخروج شدن محمد خاتمی ابراز بی اطلاعی کرد

حیدر مصلحی همچنین گفت حکم جلب مهدی هاشمی صادر شده است

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران ممنوع الخروج شدن محمد خاتمی را تکذیب کرد و در عین حال از صدور حکم جلب فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی خبر داد.

روز چهارشنبه، اول اردیبهشت، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی درباره ممنوع الخروج شدن محمد خاتمی، رئیس جمهوری سابق ایران، ابراز بی اطلاعی کرد و گفت او ممنوع الخروج نیست.

این در حالی است که هفته گذشته، از سفر محمد خاتمی به ژاپن برای شرکت در اجلاس سالانه خلع سلاح هسته ای جلوگیری شد.

محمد خاتمی، در کنار دو رهبر معترض به انتخابات دهم ریاست جمهوری، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، از رهبران جناح اصلاح طلب جمهوری اسلامی و از جمله منتقدان نتیجه اعلام شده انتخابات مناقشه برانگیز انتخابات و نحوه برخورد نیروهای حکومتی با معترضان بوده است. همین موضع گیری او حملات شدید حامیان محمود احمدی نژاد را به دنبال داشت و برخی خواستار بازداشت محمد خاتمی و آقایان موسوی و کروبی شدند.

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی همچنین در گفت وگو با خبرنگاران درباره صدور حکم جلب برای مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «حکم جلب او را در اختیار داریم و هرگاه زمان آن برسد حکم را اجرا خواهیم کرد».

محمود احمدی نژاد یک سال پیش در جریان مناظره های انتخاباتی تلویزیونی، فرزندان هاشمی رفسنجانی را به فساد مالی متهم کرد و در چند ماه اخیر، برخی چهره های طرفدار حکومت برای بازداشت و محاکمه مهدی و فائزه هاشمی، فرزندان هاشمی رفسنجانی تلاش کرده اند.

مهدی هاشمی چند ماه گذشته را به دلیل «تحصیل»، در خارج از کشور سپری کرده است این در حالی است که مخالفان علت این اقدام را «اجتناب از بازداشت در ایران» خوانده اند.

ماه گذشته نیز خبر بازداشت حسن لاهوتی، فرزند فائزه هاشمی هنگام بازگشت از خارج انتشار یافت.

مهدی هاشمی پیشتر برای حضور در دادگاه و پاسخگویی به اتهامات علیه خود ابراز آمادگی کرد و در عین حال خواستار رسیدگی به اتهامات مطرح شده علیه محمود احمدی نژاد شد.

XS
SM
MD
LG