لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۶

دیدگاه| بگذارید روحانی و خامنه ای بجنگند


یادداشت مشترکی از روئل مارک گرکت و ری تکیه در روزنامه وال استریت جورنال

انقلابیون جمهوری اسلامی ایران به طور معمول از همدیگر انتقاد می کنند، اما اخیرا پرخاشگری در میان سران حاکم به سطحی جدید رسیده است. نبرد بی رحمانه میان حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، و مخالفانش اکنون ساز و کار جمهوری اسلامی را تهدید می کند. با توجه به سیاست خارجی تخاصمی و جاه طلبی هسته ای رژیم روحانیون، تشدید کشمکش قدرت در ایران به سود منافع آمریکا است.

طی اعتراضات سال ۱۳۸۸ در ایران بیشتر طبقه حاکم از جمله حسن روحانی در اطراف آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، گرد هم آمدند.

در پی اعتراضات کوچک تر ولی گسترده تر سراسری دی ماه، سران انقلابی پراکنده به نظر می رسند. این جناح های رقیب بیش از پیش حکومتی را که می کوشند نجات بدهند از مشروعیت می اندازد.

ادامه جنگ قدرت و توطئه میان انقلابیون و روحانیون احتمالا نظام جمهوری اسلامی را به نقطه توقف خواهد رساند. نتیجه این جنگ قدرت فلج شدن رژیم در شرایطی است که با نارضایی عمومی، نزول اقتصادی و توسعه طلبی منطقه ای روبرو است.

ایران یک آتشفشان است. ما خواهان انفجار این آتشفشان هستیم. این انفجار هر چه زودتر رخ بدهد برای آمریکا و خاورمیانه بهتر است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG