لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۲

علم‌الهدی: آیت‌الله خامنه‌ای سلامت است؛ انتخابات خبرگان حساس نیست


سید احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد
سید احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد

احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد و عضو مجلس خبرگان رهبری گفت که "وضعیت سلامتی" آیت‌الله خامنه‌ای با "روز نخست" انتصاب او به عنوان رهبری جمهوری اسلامی هیچ تفاوتی نکرده و "آن سلامتی همچنان برقرار است".

آقای علم‌الهدی حساس بودن دوره آینده مجلس خبرگان رهبری را "حرف غلطی" دانست: "این ادعا‌ها و حرف‌ها مبنی براینکه به صرف ۷ یا ۸ سال بالارفتن سن رهبر انقلاب، دوره آینده خبرگان مهم‌تر و حساس‌تر است، کاملا غلط است."

به گفته او "افرادی که می‌گویند دوره آتی مجلس خبرگان رهبری، دوره حساسی است، در پی القای یک جریان غلط در راستای تضعیف رهبری هستند".

رهبر جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه هفته گذشته (۲۵ شهریور) از احتمال مرگ خود و یا دیگر مقامات در ۱۰ سال آینده سخن گفت. این اشاره بی‌سابقه آیت‌الله خامنه‌ای به مرگ و احتمال عدم حضور او در زمان سر رسیدن تعهدات برجام، از دو وبسایت رسمی رهبری حذف شد اما صدا و سیمای جمهوری اسلامی آن را پوشش داد.

آقای خامنه‌ای در جمع فرماندهان سپاه گفته بود: "دشمنان منتظرند که ملت و نظام خوابشان ببرد و ده سال دیگر که مثلاً بنده نباشم، اهدافشان را محقق کنند. اما ملت و مسئولان نمی‌گذارند امید شیطانی بیگانگان درباره به خواب رفتن ملت، در دل دشمن پا بگیرد."

در پاییز و زمستان سال گذشته هنگامی که رقابت برای ریاست مجلس خبرگان بالا گرفته بود، برخی از طیف‌های سیاسی با حضور اکبر هاشمی رفسنجانی در این سمت مخالف بوده و آن را زمینه‌چینی برای انتخاب رهبر آینده می‌دانستند. در نهایت هم محمد یزدی به ریاست مجلس خبرگان رسید.

در آن زمان، سید احمد خاتمی از مخالفان ریاست هاشمی رفسنجانی بر مجلس خبرگان گفته بود: " بعضی‌ها در این دوره یک حساسیت بیشتری دارند و با این انگیزه می‌آیند که این دوره شانس انتخاب رهبر بیشتر است. چون می گویند آقا الان ۷۴ ساله است و تا ۸ سال دیگر ۸۲ ساله می‌شود و خیلی‌ها یک خیالاتی به سرشان آمده که چه بسا خبرگان پنجم مسئولیت انتخاب رهبر را داشته باشد. بنده اولا می‌گویم که عمر به دست خداست و بحمدالله رهبر ما در بهترین حالت سلامتی است؛ ثانیا دو چیز در این کشور بدون عنایت خدا شکل نمی‌گیرد که یکی رهبر است."

XS
SM
MD
LG