لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۲

۹ جلسه خامنه‌ای با کمیته ویژه هسته‌ای درباره برجام


یک نماینده مجلس شورای اسلامی می گوید آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران کاملا در جریان تصویب برجام در مجلس ایران بوده است.

منصور حقیقت پور، نماینده اردبیل، به خبرگزاری فارس گفت که مقام های عالی نظام، حداقل ۹ جلسه با حضور رهبر ایران برای تصمیم گیری درباره برجام تشکیل دادند.

به گفته او، آقای خامنه‌ای با حسن روحانی، علی لاریجانی، علی شمخانی، علی‌اکبر ولایتی و محمد‌جواد ظریف این جلسات را برگزار کرده است.

غیر از حسن روحانی و علی لاریجانی که روسای قوه مجریه و مجلس هستند، علی شمخانی دبیر شورایعالی امنیت ملی است که وظیفه بررسی نهایی برجام را برعهده داشت.

علی اکبر ولایتی، با سابقه ۱۶ سال وزارت امور خارجه، اکنون مشاور آیت الله خامنه ای در مسائل خارجی است و آقای ظریف هم هیات ایرانی در مذاکرات هسته ای را مدیریت می کرد.

این موضوع در حالی بیان می شود که در زمان تصویب برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام در مجلس، برخی نمایندگان معتقد بودند آیت الله خامنه ای مخالف این توافق هسته ای است.

نماینده اردبیل می گوید پنج نفری که اسم آنها گفته شد، "گروه راهبردی هسته‌ای" هستند که در دو سال اخیر ۱۷ جلسه برگزار کردند که نیمی از آنها با حضور رهبر بود.

XS
SM
MD
LG