لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۴

رهبر جمهوری اسلامی ضمن هشدار به تظاهرکنندگان، به سران اصلاح طلب گفت:«انتخابات تمام شد، کنار بکشید»


رهبر جمهوری اسلامی ضمن هشدار به تظاهرکنندگان، به سران اصلاح طلب گفت:«انتخابات تمام شد، کنار بکشید»
رهبر جمهوری اسلامی ضمن هشدار به تظاهرکنندگان، به سران اصلاح طلب گفت:«انتخابات تمام شد، کنار بکشید»

آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، اپوزیسیون اصلاح طلب ایران را به تلاش برای براندازی نظام اسلامی حاکم بر ایران و توهین به آیت الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی متهم کرد.

آیت الله خامنه ای روز یکشنبه در دیدار با طلاب حوزه های علمیه «پاره کردن عکس» آیت الله خمینی را نتیجه خطای «نامردان» معترض انتخابات ریاست جمهوری دانست.

در روزهای گذشته تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی اقدام به پخش تصاویری منسوب به حامیان اپوزیسیون کرد که تصاویر آیت الله خامنه ای و خمینی را در تظاهرات گسترده ۱۶ آذر، پاره می کنند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز یکشنبه خواستار مجازات تظاهرکنندگانی شد که تصاویر بنیانگذار جمهوری اسلامی را پاره کرده یا سوزاندند.

رهبر جمهوری اسلامی در سخنان روز یکشنبه خود بدون ذکر نام و با اشاره به وقایع پس از انتخابات و حمایت گسترده جریان های مختلف سیاسی از اعتراض های مدنی مردم ایران، از رهبران جنبش سبز خواست «به خود بیایند».

آیت الله خامنه ای که در رشته تظاهرات ماه های اخیر در تهران و دیگر شهرها مستقیما هدف شعارها قرار گرفته است همچنین خطاب به رهبران اصلاحات گفت: «می‌بینید که دشمنان انقلاب چطور براق شده‌اند، آماده شده‌اند، صف کشیدند، خوشحالند، می‌خندند، اینها را که می‌بینید به خود بیایید، متوجه باشید، شما برادران سابق ما هستید، کسانی هستید که زمانی به خاطر امام مورد اهانت هم قرار می‌گرفتید.»

آیت‌الله خامنه‌ای افزود: «حالا ببینند کسانی که به نام اینها شعار می‌دهند، عکس اینها را روی دستشان می‌گیرند، اسم اینها را با تجلیل می‌آورند، اینها درست در نقطه مقابل، علیه امام است. اینها را می‌بینید، خب بکشید کنار! انتخابات تمام شد، یک انتخاباتی بود، قانونی هم بود، درست هم بود، اشکالی هم نتوانستند بر انتخابات بگیرند و ثابت کنند. حالا هی ادعا کردند. خب فرصت هم داده شد گفتیم بیایید، نشان بدهید، ثابت کنید، نتوانستند، نیامدند.»

رهبر جمهوری اسلامی اظهار داشت: «پایبندی به قانون اقتضا می‌کند که انسان این رئیس ‌جمهوری را که انتخاب شده است ولو قبول نداشته باشد، در مقابل قانون خضوع کند. معلوم است که هیچ کسی نمی‌تواند بگوید این کسی که انتخاب شده است صد درصد حسن محض است، و آن طرفی که انتخاب نشده است، قبح محض است؛ نه همه حسنی دارند، قبحی دارند؛ این طرف هم حسنی دارد، قبحی دارد؛ آن طرف هم حسنی دارد، قبحی دارد.»

همچنین روز شنبه برخی روحانیون از جمله احمد خاتمی در شهرهای مختلف سخنرانی کردند و اعتراض های دانشجویی و ضد دولتی را به شدت محکوم کردند. آیت الله احمد خاتمی روز شنبه در قم اپوزیسیون اصلاح طلب را به تلاش برای نابودی نظام جمهوری اسلامی متهم کرد.

XS
SM
MD
LG