لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱ ایران ۰۵:۴۶

به اتوموبيل حامل کروبی در قزوين تيراندازی شد


به اتوموبيل حامل کروبی در قزوين تيراندازی شد

پليس ضد شورش اتوموبيل را اسکورت ميکرد

وب سايت يک رهبر اپوزيسيون ايران ميگويد وی پنجشنبه شب مورد حمله تظاهرکنندگان طرفدار دولت قرارگرفته است.

سحام نيوز ميگويد تظاهرکنندگان به اتوموبيل حامل مهدی کروبی کانديدای سابق رياست جمهوری تيراندازی کردند. اما اتوموبيل ضد گلوله بود و فقط شيشه های آن آسيب ديد.

اين وب سايت ميگويد قريب پانصد تظاهرکننده در قزوين ساختمانی را محاصره کرده بودند که کروبی برای شرکت در آئين يادبود معترضين مقتول اپوزيسيون در آنجا اقامت داشت.

سحام نيوز ميگويد تيراندازی هنگامی رخ داد که کروبی سعی کرد ساختمان را با اسکورت پليس ضد شورش ترک کند.

پيشتر وسائل ارتباط جمعی دولتی گفته بودند پنج فعال معرفی نشده اپوزيسيون در يک شعبه دادگاه انقلاب که معمولا با تخلفات امنيتی سروکار دارد محاکمه خواهند شد.

اين فعالان در جريان اعتراض های سراسری مصادف با روز مذهبی شيعه عاشورا بازداشت شده اند. شدت عمل نيروهای امنيتی در سرکوبی آن تظاهرات موجب بروز خشونت شد و دست کم هشت نفر کشته شدند.

در گزارش وسائل ارتباط جمعی دولتی ايران اتهامات اين پنج معترض و يا تاريخ شروع محاکمه آنان مشخص نشده است. اين فعالان جزو صدها نفر، از جمله اتباعی خارجی بودند، که در جريان اعتراض های عاشورا دستگير شدند. رئيس پليس ايران گفته است سيصد معترض در بازداشت باقی مانده اند.

خبرگزاری مهر روز پنجشنبه اظهارات علاءالدين بروجردی نماينده مجلس را نقل کرد که گفته است يک ديپلمات اروپائی جزو بازداشت شدگان اعتراض های روز عاشور بود. بروجردی گفت اين ديپلمات ظرف بيست و چهارساعت در چارچوب قوانين بين الملل آزاد شد.

قوه قضائيه روز پنجشنبه فهرستی از وب سايت های ممنوع الانتشار را منتشر کرد که وب سايت های حاوی مطالب پورنو و غير اخلاقی و نيز وب سايت های ضد دولت را در بر ميگيرد . وب سايت هائی که به آيت الله روح الله خمينی ولی فقيه فقيد و جانشين او آيت الله علی خامنه ای توهين کنند نيز ممنوع الانتشار ميشوند.

حسین کروبی فرزند مهدی کروبی، نامزد معترض به نتیجه انتخابات در گفتگوی تلفنی با پیام یزدیان از صدای آمریکا خاطرنشان کرده که جمعیتی بالغ بر پانصد نفر، به طور کاملا سازماندهی شده، محل اقامت آقای کروبی را در محاصره می گیرند و اقدام به پرتاب سنگ و آجر می کنند و حادثه تیراندازی پس از خروج آقای کروبی از این محل و سوار شدن به اتومبیل او روی می دهد.

حسین کروبی به صدای آمریکا گفته است که برخی فرماندهان سپاه قزوین، که در میان تجمع کنندگان حضور داشتند، توسط مردم شناسایی شده اند.

XS
SM
MD
LG