لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۳

مهدی کروبی: آماده محاکمه در دادگاه علنی هستم


منابع خبری نزدیک به اصلاح طلبان در ایران از اعلام آمادگی مهدی کروبی، یکی از نامزدهای معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ در دادگاه علنی خبر داده اند.

وب سایت سحام نیوز نامه سرگشاده ای از مهدی کروبی منتشر کرده که وی در آن تاکید کرده است که بیدی نیست که از این بادها بلرزد. این نامه پس از آن منتشر می شود که برخی مقام های قضایی از احتمال محاکمه وی و میر حسین موسوی به عنوان سران فتنه خبر داده بودند.

در این نامه آمده است «من مهدی کروبی به شما می گویم اگر بنیانگذار انقلاب اسلامی زنده بود، امروز قوه قضاییه در اختیار نیروهای امنیتی و اطلاعاتی نبود تا جمعی از قضات به ماشین امضا برای احکام ناعادلانه تبدیل شوند. همچنانکه ایشان اجازه نمی داد به خانه مراجع تقلید حمله شود و اجازه نمی داد تا مجلس که باید راس امور باشد این چنین تحقیر شود. اگر ایشان زنده بود به سپاهیان و بسیجیان مسلح و بی سیم به دستان اجازه نمی داد تا در کنار صندوق های رای بایستند و دخالت و اعمال نفوذ در انتخابات داشته باشند.»

مهدی کروبی با اشاره به حوادث پس از انتخابات تصریح کرده است «در تصورم نمی گنجد اوج خشونتی که بتواند در نظام اسلامی در ظرف چند روز ۴ جوان را زیر شکنجه به قتل برسانند.» آقای کروبی در بخش پایانی نامه خود و پس از تحلیل شرایط کشور تاکید کرده «من از همین جا اعلام می کنم که بیدی نیستم که با این بادها بلرزم و کاملا از این دادگاه استقبال می کنم و برای همه مواضع ام ادله محکمی دارم چرا که ۲۱ سال است با این قضایا درگیر بوده ام و آرامشی هم نداشته ام. من آماده ام دادگاه به هر صورتی که باشد و برگزار شود منتهی درخواست می کنم که اگر آقایان هم در ادعایشان صادق هستند، دادگاه علنی باشد تا همه ملت که صاحبان اصلی کشورند حرف های دوطرف را بشنوند و قضاوت کنند تا معلوم شود آیا ما برای به دست گرفتن بیشتر قدرت آشوب کرده ایم یا حاکمیت برای انحصار طلبی، رای و ارزش را کنار گذاشته است؟

XS
SM
MD
LG