لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۷

فاطمه کروبی: هر اتفاقی برای من و خانواده ام رخ دهد حکومت مسئول آن است


مهدی کروبی: برای سالروز انتخابات ریاست جمهوری تقاضای مجوز تظاهرات کرده ایم

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی از رهبران اپوزیسیون ایران در بیانیه ای که روز چهار اردیبهشت منتشر شد، خبر بیماری آقای کروبی توسط برخی «روزنامه های روئین تن» و سایت های وابسته به مراکز قدرت را تکذیب کرد.

خانم کروبی وضعیت جسمانی همسرش را «بسیار عالی و مطلبو» توصیف کرده و می نویسد علیرغم بسیتن دفتر و حزب اعتماد ملی، آقای کروبی به فعالیت های مذهبی، اجتماعی و سیاسی خود ادامه می دهد.

هفته گذشته محمد حسين صفارهرندی، وزير ارشاد در دولت نهم، در يادداشتی که در روزنامه کيهان چاپ شد، با اشاره به بيماری يک «اصلاح طلب» از وی خواسته بود تا «استغفار» کند.

همزمان، «جهان نيوز»، وب سايت وابسته به عليرضا زاکانی نماينده اصولگرای مجلس شورای اسلامی نیز از ابتلای مهدی کروبی به «يک بيماری صعب‌ العلاج» خبر داده بود.

این در حالی است که رسول منتجب نيا، قائم مقام حزب اعتماد ملی، پنجشنبه گذشته اخبار منتشر شده مبنی بر بيماری مهدی کروبی را «جنگ روانی» خواند و درباره طراحی «توطئه ای» عليه جان آقای کروبی، ابراز نگرانی کرد.

فاطمه کروبی در ادامه بیانیه خود بار دیگر از نبود حداقل امنیت برای خانواده مهدی کروبی خبر می دهد و به ورود ۱۵ فرد مسلح به منزلشان خبر میدهد که در غیاب ساکنان به شکل «غیرقانونی» و با مرعوب کردن سرایدار وارد منزل آنان شده اند و همچنین پرتاب مستقیم گاز اشک آور به مهدی کروبی در روز ۲۲ بهمن، اشاره می کند.

فاطمه کروبی «بدون ترس و واهمه از وحشی گری مزدوران» هشدار می دهد: «هر اتفاقی برای من، همسرم و فرزندانم رخ دهد، حکومت مسئول مستقیم آن است و هرگز نمیتواند از بار مسئولیت آن شانه خالی کند».

فاطمه کروبی در بیانیه خود «دفاع جانانه مهدی کروبی از قربانيان جنايات اخير» را «برگ زرينی در تاريخ زندگی او و خانواده او» خوانده و گفت: «انسانی که با خدا معامله می‌کند و برای مردمش آماده پرداخت هرگونه هزينه‌ای است، مايه افتخار کروبيان عالم است. نسل کروبی به داشتن چنين مردی که آخرت خود را به متاع ناچيز قدرت آلوده نکرد و نمی‌کند، افتخار می‌کند».

مهدی کروبی، در مصاحبه‌ ای با هفته نامه آلمانی اشپیگل که روز دوشنبه ۶ اردیبهشت، منتشر می شود، از تقاضای صدور مجوز برای راهپیمایی در سالروز انتخابات ریاست جمهوری خبر داده است. به گفته او: «هرچند آرامش بازگشته‌ است، اما جامعه فقط منتظر یک جرقه است». مهدی کروبی در گفت و گو با اشپیگل گفته است: «مردم بدانند ما به مبارزه خود ادامه می‌دهیم. مبارزه ما نه بر علیه این جمهوری است، بلکه برای رعایت قانون اساسی است که در آن آزادی عقیده و دمکراسی تصریح شده است».

آقای کروبی که بارها بر حفظ موضع خود مبنی بر به رسمیت نشناختن نتیجه انتخابات تأکید کرده است تاکنون چندبار مورد حمله نیروهای امنیتی وابسته به حکومت قرار گرفته است.

حسین و محمدتقی، دو فرزند ارشد آقای کروبی ممنوع ‌الخروج شده‌ اند و علی فرزند دیگر او در جریان راهپیمایی ۲۲ بهمن موقتا بازداشت و مورد ضرب و جرح نیروهای لباس شخصی قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG