لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۶

محمد نوری‌زاد پس از یک روز بازداشت آزاد شد


محمد نوری‌زاد فعال سیاسی و منتقد حکومت ایران پس از آزادی از بازداشت یک روزه - ۲۰ مهر ۱۳۹۳
محمد نوری‌زاد فعال سیاسی و منتقد حکومت ایران پس از آزادی از بازداشت یک روزه - ۲۰ مهر ۱۳۹۳

محمد نوری‌زاد، نویسنده و مستندساز منتقد حکومت ایران که روز گذشته در خیابان پاستور تهران بازداشت شده بود، روز یک شنبه آزاد شد.

آقای نوری‌زاد، در صفحه فيسبوک شخصی خود، با انتشار عکسی از خود پس از آزادی، در پیامی که با این عبارت آغاز می‌شود «باز آمدم بیرون، پیروز!» از همه افرادی که در این مدت نگران او بودند قدردانی کرد. وی همچنين از شکایت ماموران امنيتی از او به خاطر «ايجاد مزاحمت» و همینطور شکایت خود او از ماموران امنیتی به خاطر «ضرب و شتم و ايجاد جراحت و فحش‌های رکيک» خبر داد.

فرزند او، اباذر، روز شنبه با انتشار تصاویری از محمد نوری‌زاد در فیسبوک خود اعلام کرد که پدرش در خیابان پاستور تهران مورد ضرب و شتم قرار گرفته و بازداشت شده است. آقای نوری‌زاد پیشتر اعلام کرده بود که از روز شنبه و در روزهای زوج، در اعتراض به برخورد سپاه پاسداران با خود و نیز ضبط اموال شخصی‌اش، در خیابان پاستور به نشانه اعتراض قدم خواهد زد.

دفتر رهبر ایران، نهاد ریاست جمهوری، ساختمان قوه قضائیه و نیز مجمع تشخیص مصلحت نظام در خیابان پاستور در مرکز شهر تهران واقع است.

اين فعال سياسی که زمانی در شمار حامیان نظام جمهوری اسلامی و رهبر آن بود و پس از انتخابات بحث‌برانگیر ریاست جمهوری ۱۳۸۸ تبدیل به یکی از منتقدان حکومت شده است، در سال‌های اخیر چندین نامه سرگشاده انتقادی به آیت‌الله علی خامنه‌ای نوشته و منتشر کرده است.

وی تاکنون چندین بار بازداشت و روانه زندان شده است.

XS
SM
MD
LG