لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۷

ادامه سریال محاکمه شهردار سابق تهران؛ محمدعلی نجفی دوباره به جرم قتل عمد به ۶.۵ سال زندان محکوم شد


وکیل محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران، اعلام کرد که موکلش بار دیگر در رسیدگی دادگاه به اتهام قتل عمد، مقصر شناخته شده و به زندان محکوم شده است.

حمید گودرزی روز جمعه ۲۶ اردیبهشت به خبرگزاری‌های داخلی ایران گفت که شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک استان تهران آقای نجفی را به اتهام قتل عمد همسرش، میترا استاد، به ۶ سال و نیم حبس تعزیری محکوم کرده است.

به گفته این وکیل دادگستری، آقای نجفی همچنین به اتهام «ایراد جرح گلوله به دست» که پیشتر قرار توقف تعقیب دریافت کرده بود، به چهار سال حبس تعزیری و نیز درباره نگهداری سلاح حکم به یک سال و ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

بدین ترتیب به نظر می رسد پس از سه مرحله رسیدگی به پرونده محمدعلی نجفی به اتهام قتل و نگهداری غیرمجاز اسلحه، حکم زندان او سنگین تر شده است.

شهردار پیشین تهران روز هفتم خرداد ماه سال جاری و با شلیک گلوله، میترا استاد را به قتل رسانده بود. دادگاه اتهام قتل عمد از سوی نجفی را «محرز» دانست و او در دادگاه به قصاص محکوم شد.

با این حال خانواده میترا استاد اعلام کردند که از قصاص او صرف‌نظر کرده‌اند. نجفی پس از بخشیده شدن قصاص، نسبت به حکم خود درخواست تجدیدنظر کرده بود. اما در نهایت بار دیگر با نقض شدن حکم اولیه از سوی دیوان عالی کشور نجفی در دادگاه حاضر شد.

محمدعلی نجفی در حضور دوباره خود در دادگاه و در دفاعیات خود بار دیگر اتهام قتل عمد را رد کرده و گفته بود که گلوله‌های شلیک شده بدون اراده و در «حالت کشمکش» و به صورت «غیرارادی» شلیک شده است.

آقای نجفی در آذر سال گذشته در دور دوم رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد، بار دیگر به اتهام قتل عمد به زندان محکوم شده بود، اما وکلای او با این استدلال که قتل شبه عمد رخ داده بود، بار دیگر به این رای اعتراض کرده بودند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG