لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۰

فساد در صنعت خودرو؛ معاون فروش ایران‌خودرو نیز بازداشت شد


مصطفی خان‌کرمی معاون فروش ایران‌خودرو
مصطفی خان‌کرمی معاون فروش ایران‌خودرو

رسانه های ایران روز چهارشنبه ۳ مهرماه از بازداشت «مصطفی خان کرمی» معاون فروش ایران خودرو خبر دادند.

به گزارش برخی خبرگزاری های ایران، مصطفی خان کرمی، معاون فروش ایران‌خودرو روز سه‌شنبه توسط دادسرای کارکنان دولت در محل کار خود بازداشت شده است.

جزئیات بیشتری از بازداشت این مقام ایران خودرو منتشر نشده است؛ اما یک خبرگزاری، معاون فروش ایران‌خودرو را «برادر رئیس حراست نهاد ریاست جمهوری» معرفی کرده و نوشته است که «پرونده او اکنون در دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم کارکنان دولت» مفتوح است.

هنوز اتهامات این مدیر ایران‌خودرو اعلام نشده و بنا به گزارش‌ها، خان کرمی روز گذشته برکنار شده است.

این بازداشت در شرایطی است که هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل برکنار شده ایران‌خودرو، ساعاتی پس از برکناری در ۲۸ مرداد امسال بازداشت شد.

علت بازداشت او نیز افزایش «عمدی و بدون هماهنگی» قیمت محصولات این شرکت عنوان شده بود.

برکناری مدیرعامل ایران‌خودرو در شرایطی است که ماه‌ها است بازار آشفته خودرو با افزایش قیمت‌ها روبرو است. در روزهای گذشته هم سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از وجود «فساد کلان» و «مافیای قدرت» در صنعت خودروسازی خبر داده بود.

ایالات متحده بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG