لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۶

نماینده حقوقی وزارت نفت‌: بابک زنجانی مدعی شده جایش با وزیر نفت عوض خواهد شد


پس از آن که مقامات قضایی جمهوری اسلامی از دادن مهلت به بابک زنجانی و احتمال عفو او خبر داده بودند این‌بار یک مقام وزارت نفت گفته است که زنجانی مدعی شده جایش با وزیر نفت ایران عوض خواهد شد.

اصغر هندی نماینده حقوقی وزارت نفت روز سه‌شنبه ۷ خردادماه به خبرگزاری ایرنا گفته است که بابک زنجانی در یک جلسه‌ای که اول خرداد برگزار شده مدعی شده «جای ما با هم عوض خواهد شد و من آزاد و شما زندانی می شوید»

آقای هندی با اشاره به این که بابک زنجانی ادعا کرده که استیضاح وزیر نفت در مجلس رای خواهد آورد در عین حال گفته است که «البته زنجانی تاکنون چندین شکایت علیه مسئولان مختلف کشور از جمله وزیر نفت به دلیل اخلال در نظام اقتصادی مطرح کرده و دیگر این شکایت‌ها و تهدیدها عادی شده است.»

نقل قول‌های مطرح شده درباره ادعای بابک زنجانی در شرایطی است که مقامات قضایی جمهوری اسلامی از دادن مهلت به بابک زنجانی و احتمال عفو او در صورت پرداخت بدهی‌هایش خبر داده بودند.

همچنین بیژن زنگنه در اسفند ۹۷ گفته بود که «یک‌عده آدم‌ گردن‌کلفت هنوز از او حمایت می‌کنند، پشت سر بسیاری از کسانی که به من بدترین تهمت‌ها را می‌زنند، بابک زنجانی است. پول او در بیرون زندان است و از درون زندان، بیرون را هدایت می‌کند.»

اخیرا نیز وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران از کشف یک دستگاه کارتخوان در دفتر بیژن زنگنه وزیر نفت ایران خبر داده است.

رسانه های ایران می گویند این دستگاه کارتخوان «دهها میلیارد تومان» چرخش مالی داشته است. یک نماینده مجلس مدعی شد بیژن زنگنه مانع تحقیقات بیشتر شده است.

در ماه‌های اخر حساب توئیتر فارسی وزارت خارجه ایالات متحده در رشته توئیت هایی با عنوان «چهره‌های فساد رژیم ایران»، به مقام های فاسد جمهوری اسلامی می پردازد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG