لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۶

حکم حسین هدایتی سرمایه‌دار معروف ایرانی صادر شد


حسین هدایتی سرمایه دار معروف ایرانی در دادگاه
حسین هدایتی سرمایه دار معروف ایرانی در دادگاه

درحالی اولین جلسه رسیدگی به ۳۱ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه امروز سه‌شنبه آغاز شده که یک مقام قضایی از صدور حکم حسین هدایتی سرمایه‌دار معروف ایرانی خبر داده است.

قاضی اسدالله مسعودی رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی روز سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت با اعلام این خبر گفته است که این حکم در روزهای آینده ابلاغ می‌شود.

حسین هدایتی دولابی که بیشترین شهرتش به خاطر کمک‌های مالی کلان به باشگاه پرسپولیس در اواخر دهه ۸۰ بوده، که در پرونده بانک سرمایه به دلیل بدهکاری هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به این بانک مورد محاکمه قرار گرفته است.

پرونده بانک سرمایه بیش از ۷۰ متهم دارد که امروز ۳۱ متهم دیگر آن مورد محاکمه قرار می گیرند. خبرگزاری ایرنا در این‌باره گزارش داده است این متهمان شامل ۸ مدیر بانک سرمایه و ۲۱ نفر از ارکان این بانک و محمد هادی رضوی، (داماد محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی دولت روحانی و از سرمایه گذاران سریال شهرزاد) است.

پیش از این حکم سه تن از متهمان پرونده بانک سرمایه یعنی«علی بخشایش» مدیرعامل سابق بانک سرمایه، «پرویز کاظمی» رئیس سابق هیئت مدیره این بانک و وزیر رفاه دولت نهم و «محمدرضا توسلی» عضو سابق هیئت مدیره بانک سرمایه به ۲۰ سال زندان، شلاق و انفصال از خدمات دولتی محکوم شدند.
موضوع پرونده بانک سرمایه مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان است. پرونده فساد در این بانک در شرایطی است که فرهنگیان بازنشسته از سال گذشته تا کنون بارها برای گرفتن حقوق ضایع شده خود تجمع‌های اعتراضی برپا کرده‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gifXS
SM
MD
LG