لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۱

متهمان بانک سرمایه در زمان اجرای حکم، ناگهان «همزمان» سکته کردند


پرویز کاظمی (وسط) در میان دو متهم دیگر پرونده فساد مالی در بانک سرمایه
پرویز کاظمی (وسط) در میان دو متهم دیگر پرونده فساد مالی در بانک سرمایه

سه متهم پرونده بانک سرمایه که پیشتر با وثیقه آزاد بودند، این بار در زمان اجرای حکم به صورت «همزمان» سکته کردند.

قاضی مسعودی، رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت با اعلام این خبر گفته است «زمانی که متهمان برای اجرای حکم احضار شدند، نمی‌دانم چرا هر سه نفر همزمان سکته کردند و در بیمارستان بستری شدند.»

این مقام قضایی گفته است از پزشکی قانونی خواستیم موضوع را بررسی کند.

قاضی این دادگاه اعلام کرده که پرویز کاظمی وزیر رفاه در دولت محمود احمدی‌نژاد و یکی از محکومان این پرونده به زندان رفته است اما معالجات دو محکوم دیگر در حال انجام است.

این مقام قضایی گفته است اگر محکومان توانایی تحمل حبس را ندارند باید در بهداری، تحمل حبس کنند که این موضوع هم در دست بررسی است.

در حالی این قاضی دادگستری از «تحمل حبس» نداشتن این افراد که از جمله مدیران سابق دولتی هستند، سخن گفته که دستگاه‌ قضایی جمهوری اسلامی بارها با مرخصی درمانی برای زندانیان سیاسی و فعالان مدنی و حقوق بشری در ایران مخالفت کرده است. از جمله این فعالان زندانی می توان به آرش صادقی و نرگس محمدی در زندان اشاره کرد.

پیشتر نیز با وثیقه این متهمان موافقت شده بود و برخلاف زندانیان سیاسی و فعالان در حبس هر سه متهم این پرونده آزاد شده بودند.

«علی بخشایش» مدیرعامل سابق بانک سرمایه، «پرویز کاظمی» رئیس سابق هیئت مدیره این بانک و وزیر رفاه دولت نهم و «محمدرضا توسلی» عضو سابق هیئت مدیره بانک سرمایه هستند. آن‌ها متهم به «مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور» از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی شده‌بودند که در نهایت به ۲۰ سال زندان، شلاق و انفصال از خدمات دولتی محکوم شدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG