لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۷

سومین جلسه محاکمه متهمان پرونده پتروشیمی؛ اتهام متهم ردیف اول پرونده تحصیل بیش از ۷ میلیون یورو است


سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده پتروشیمی در ایران
سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده پتروشیمی در ایران

سومین جلسه از محاکمه متهمان پرونده پتروشیمی در حالی روزچهارشنبه ۲۱ فروردین سال ۹۸ به صورت علنی برگزار شد که قاضی این پرونده اعلام کرده است اتهام متهم ردیف اول این پرونده تحصیل بیش از ۷ میلیون یورو است.

در ادامه جلسات محاکمه متهمان پرونده شرکت‌های پتروشیمی، قاضی مسعودی اعلام کرده است اتهام رضا حمزه‌لو متهم ردیف اول این پرونده تحصیل ۷ میلیون و ۶۵ هزار و ۵۲۹ یورو است.

خبرگزاری ایرنا گزارش داده که در دادگاه امروز وکیل حمزه‌لو تاکید کرده است «متهم هیچ انگیزه ای جز خدمت به نظام و هیچ چاره ای در دوران تحریم به جز اقداماتی که انجام داده نداشته است.»

پرونده شرکت بازرگانی پتروشیمی که با موضوع دور زدن تحریم ها متهم به اخلال در نظام اقتصادی شده است، در روزهای آخر سال ۹۷ به همراه ۱۴ متهم خود به یکی از جنجالی‌ترین پرونده های اقتصادی در ایران تبدیل شد.

پیشتر در دومین دادگاه این پرونده متهم ردیف اول گفته بود با تشکیل این پرونده «یک سری از مهره‌ها» در دور زدن تحریم‌ها سوختند.

ایالات متحده آمریکا بارها به وجود فساد در حکومت جمهوری اسلامی اشاره کرده است، از جمله در توئیت‌هایی به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد، درباره ثروت حاکمان ایران و فساد دستگاه حکومتی جمهوری اسلامی نوشته بود که «حکومت ایران مملو از ریاکاران فاسد است.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG