لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۶

محاکمه ۱۴ متهم در پرونده پتروشیمی در ایران؛ سه تن از متهمان در کشور نیستند


اولین جلسه رسیدگی به پرونده «شرکت بازرگانی پتروشیمی» در ایران، در حالی‌برگزار شده است، که سه متهم این پرونده در خارج از ایران به سر می برند.

خبرگزاری ایسنا روز چهارشنبه ۱۵ اسفند گزارش داد که رضا حمزه‌لو مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ۱۳ نفر دیگر، از متهمان این پرونده هستند که کیفرخواست این متهمان ۷۰۰ صفحه اعلام شده است و بنابر اعلام قاضی این دادگاه سه نفر از متهمان نیز در خارج از کشور هستند.

اتهام این افراد «اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور و تحصیل مال نامشروع از طریق ارز حاصل از صادرات به حساب‌های شخصی» عنوان شده و خبرگزاری ایرنا تخلف این پرونده را ۶ میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو گزارش کرده است.

در ماه‌های اخیر پرونده های فساد در ایران افزایش یافته است و مقامات جمهوری اسلامی به اتهام افرادی به عنوان مفاسد اقتصادی در دادگاه‌ ویژه این جرایم رسیدگی می کند.

با این حال رسیدگی به این پرونده‌ها نیز که حتی حکم اعدام را برای برخی از متهمان به همراه داشته است تا کنون نتوانسته راهکاری برای حل مشکلات اقتصادی در ایران باشد.

چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG