لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۸

حسین هدایتی سرمایه گذار معروف ایرانی، به ۵۸۶ میلیارد تومان پولشویی متهم شد


حسین هدایتی سرمایه دار معروف ایرانی در اولین جلسه دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی
حسین هدایتی سرمایه دار معروف ایرانی در اولین جلسه دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی

رسانه‌های داخل ایران گزارش دادند که حسین هدایتی دولابی، سرمایه‌گذار معروف ایرانی به «پولشویی از طریق مخفی کردن منشأ وجوه دریافتی از طریق شبکه بانکی به مبلغ ۵۸۶ میلیارد و ۹۳۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان» متهم شده است.

جلسه دادگاه ۱۱ متهم اقتصادی روز چهارشنبه ۸ اسفند در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی جرایم اقتصادی برگزار شد و خبرگزاری ایسنا گزارش داد که براساس کیفرخواست حسین هدایتی «با تبانی با مدیران بانک سرمایه ۵۸۶ میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه را خارج کرده است.»

حسین هدایتی سرمایه‌گذار ایرانی که بیشترین شهرتش به خاطر کمک‌های مالی کلان به باشگاه پرسپولیس در اواخر دهه ۸۰ بوده است پیش از این نامش در پرونده بانک سرمایه به عنوان رشوه دهنده عنوان شده بود.

به جز حسین هدایتی، سیدمهدی موسوی‌نژاد، مجتبی کیان‌پیشه، علی‌اکبر یقینی، حسین شریعتی، امیر توللی، احمد رفیعی، مهدی فتحی، حسین حدادان، نورالدین مقصودیانی و هانیه پهلوان ۱۰ متهم دیگر این پرونده هستند.

جمهوری اسلامی از بهار امسال، پس از افزایش شدید نرخ دلار و سکه برخوردهای امنیتی و قضایی با افرادی که آن‌ها را «اخلال گر نظام اقتصادی» می نامد را آغاز کرده و درمواردی نیز حکم اعدام برای این متهمان صادر کرده است.

رسیدگی به این پرونده‌ها در دادگاه ویژه جرایم اقتصادی انتقاد کارشناسان حقوق‌بشری را در پی داشته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG