لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۳

سحام نیوز: گرامی مقدم همچنان در قرنطینه زندان اوین است


عکس آرشیوی از اسماعیل گرامی مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی
عکس آرشیوی از اسماعیل گرامی مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی

وبسایت سحام نیوز روز دوشنبه خبر داد که اسماعیل گرامی مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی و مشاور مهدی کروبی از معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ که پنجشنبه گذشته در بدو ورود به ایران بازداشت شد، همچنان در قرنطینه زندان اوین بسر می‌برد.

بنا بر گزارش سحام نیوز، که اخبار منتقدان حکومت ایران را پوشش می‌دهد، آقای گرامی مقدم پس از گذشت ۷۲ ساعت از بازداشت، هنوز به بند عمومی زندان اوین منتقل نشده است؛ در حالی که طبق قانون او باید حداکثر ۲۴ ساعت در قرنطینه زندان نگهداری و سپس به بند عمومی منتقل شود.

این نماینده پیشین مجلس ایران، که پس از حوادث سال ۸۸ به قصد ادامه تحصیل به هند رفته بود، پس از اتمام تحصیل و اخذ مدرک دکترا تصمیم به بازگشت به ایران گرفت. وی پنجشنبه شب در بدو ورود به فرودگاه تهران توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

سحام نیوز دلیل نگهداری او در قرنطینه زندان را «نامشخص» عنوان کرده، اما می‌نویسد آقای گرامی مقدم – که جانباز جنگی نیز هست – در سال‌های اخیر به یک بیماری ناشناخته مبتلا شده که در اثر آن، بینایی خود را تقریبا بطور کامل از دست داده است.

به گزارش سحام، وی پیش از ورود به کشور در دادگاهی غیابی به ۵ سال حبس محکوم شده است. غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه اواخر خرداد ماه سال گذشته از محاکمه غیابی برخی از معترضان انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ خبر داده بود.

XS
SM
MD
LG