لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۱

فساد مالی مدیران شهری این‌بار در نجف شهر سیرجان؛ شهردار،رئیس شورای شهر و ۴مسئول شهری بازداشت شدند


پرونده های فساد اقتصادی مدیران دولتی در ایران در حالی به محاکم قضایی رسیده که این بار گزارش‌ها حاکی از بازداشت شهردار و رئیس شورای شهر به همراه چهار مسئول دیگر در شهر نجف شهر سیرجان به دلیل فساد گسترده مالی است.

محسن نیکروز، دادستان عمومی و انقلاب سیرجان روز چهارشنبه ۶ آذرماه در این باره گفت که شهردار، رئیس شورای شهر و ۴ نفر از مدیران شهرداری«نجف شهر» سیرجان به جرم «اختلاس، ارتشاء، پولشویی، مداخله در معاملات دولتی» توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شده‌اند.

این مقام قضایی میزان جرائم مالی افراد دستگیر شده را میلیاردی عنوان کرد.

دستگیری مدیران شهری در مناطق مختلف ایران سابقه‌دار است . در مردادماه امسال فرماندار بناب از دستگیری ۹ نفر دیگر در پرونده «رشوه و تبانی در شورای شهر و شهرداری» این شهر خبر داده بود.

همچنین چند تن از مسئولان شهرداری صدرای شیراز هم به خاطر فساد مالی بازداشت شده بودند. افزایش فسادهای حکومتی و سیستماتیک در ایران باعث شده تا قوه قضائیه در دادگاه های ویژه جرایم اقتصادی به این پرونده ها رسیدگی کند اگر چه این دادگاه ها هم نتوانسته است منجر به کاهش فساد در ارکان مدیریتی شود.

ایالات متحده بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG