لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۸

سخنگوی قوه قضائیه: اگر تقصیر ثابت شود وارد عمل می شویمغلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه روز دوشنبه در یک نشست خبری درباره موضوعات مختلف از جمله بازداشت و آزادی مهدی هاشمی، حمله مرگبار به دبستان و کشتن دانش آموزان آمریکایی، و همچنین بازداشت مفسدان و اشرار اظهار نظر کرد.

آقای محسنی اژه ای گفت مهدی هاشمی، با قرار وثیقه صد میلیارد ریالی پس از ۸۴ روز حبس، آزاد شده و به زودی با صدور کیفرخواست، پرونده به دادگاه ارسال می شود.

سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ضمن ابراز تاسف درباره حمله مرد جوان مسلح به مدرسه ای در ایالت کانتیکت آمریکا گفت «آمریکای مدعی» که نمی تواند امنیت را در کشور خود برقرار کند، چگونه می خواهد امنیت را در سایر کشورها برقرار سازد. حمله مسلحانه روز جمعه ۱۴ دسامبر، ۲۷ کشته برجای گذاشت. ۲۰ تن از کشته شدگان کودکان مدرسه بودند.محسنی اژه ای گفت برخورد با مفسدان، اشرار و کسانی که امنیت جامعه را برهم می زنند، در دستور کار قوه قضائیه است.

او همچنین درباره بازداشت ۲۸ نفری که گفته شد در ارتباط با «شبکه های معاند» دستگیر شده اند گفت این افراد در ارتباط با خارج از کشور «اقدامات مجرمانه» داشتند. به گفته محسنی اژه ای این افراد، شناسایی، تعقیق و در یک اقدام هماهنگ ضربتی دستگیر شدند.

سخنگوی قوه قضائیه درباره آتش سوزی مدرسه ای در روستای شین آباد گفت و همچنین تصادف مرگبار اتوبوس اردوی راهیان نور و کشته و مجروح شدن دانش آموزان و نحوه پاسخگویی مسئولان گفت: «اگر چنانچه تقصیر کسی در یک موضوعی ثابت شود، چه در آن حادثه مدرسه و چه در آن اتوبوس یا موردی که در سال‌های گذشته اتفاق افتاد طبیعی است که دستگاه قضایی وارد می‌شود اما چنانچه تقصیر کسی ثابت نشد، خیلی بدیهی است که دستگاه قضایی به اقدامات خلاف و قصورهایی که وجود داشته باشد رسیدگی نمی‌کند بلکه مراجع ذیربط این موارد را رسیدگی می‌کنند و ملاحظه کردید که مجلس به طور جدی وارد شده و مورد سوال قرار داده است. وزیر ذیربط توضیح داده و مجلس از توضیح قانع نشده و اقدامات خود را دارند انجام می‌دهند اما اگر چنانچه در تحقیقات مشخص شد کسی تقصیر دارد بدیهی است آنجا دستگاه قضایی هم وارد می‌شود و به موضوع رسیدگی خواهد کرد.»
XS
SM
MD
LG