لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۸

دادستان تهران از کشف دو "خانه فساد" برای دیپلمات های خارجی خبر داد


دادستان تهران روز دوشنبه اعلام کرد که طی دو ماه اخیر دو خانه که به منظور برگزاری مهمانی‌های مختلط و مهیا کردن فساد برای برخی دیپلمات‌های خارجی و ایرانیان در نظر گرفته شده بود، کشف شده است.

عباس جعفری دولت آبادی در نشست دادستان و مسئولان زندان ها بدون اشاره به وابستگی دیپلمات ها، گفت که از دومین خانه که به تازگی کشف شده، چهار هزار لیتر مشروب الکلی به دست آمده است.

او گفت که در این رابطه دو ایرانی با تابعیت مضاعف نیز دستگیر شده‌اند. دادستان تهران این اقدام ضابطان قضایی را شیوه پیشگیرانه دانست و خواستار ادامه آن با "اشراف اطلاعاتی بر باغ ها، تالارها و اماکن مستعد برای فساد" شد.

طی ماه های اخیر دستگاه قضایی ایران از دستگیری صدها نفر که به اتهام شرکت در مهمانی‌های مختلط همراه با مشروبات الکلی خبر داده است. در یکی از این موارد، دادستانی قزوین برای ۳۵ دختر و پسر که در جشن فارغ التحصیلی خود بازداشت شده بودند حکم شلاق صادر و بلافاصله اجرا کرد.

غلاحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائئیه نیز پیشتر در نشست های خبری گفته بود که برخی از سفارتخانه های خارجی با برگزاری مهمانی های مختلط در ارتباط هستند. با این حال مقام های قضایی ایران از سفارتخانه کشور خاصی در این زمینه نام نبرده اند.

XS
SM
MD
LG