لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۲

اژه ای دستگیری تعدادی از "مدیران شبکه های موبایلی در قزوین" را تکذیب کرد


سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی خبر "دستگیری تعدادی از مدیران شبکه های موبایلی در قزوین" را تکذیب کرد.

برخی رسانه‌ها روز شنبه ۱۶ آبان خبری را به نقل از سایت گرداب، وابسته به سپاه پاسداران منتشر کرده بودند که در آن اعلام شده بود، سپاه پاسداران استان قزوین تعدادی از گردانندگان گروه‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی موبایلی را به اتهام "اقدامات ضد امنیت اخلاقی" دستگیر کرده است.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه، روز یکشنبه ۱۷ آبان در نشست خبری خود ضمن تکذیب این خبر گفت که دستگیری چند نفر از سرشبکه‌های غیراخلاقی در قزوین صحت ندارد.

او اضافه کرد: "در حال پرس و جو از فردی هستیم که چنین خبری را منتشر کرده و می‌خواهیم بدانیم که اصلا خبر را از کجا آورده است."

سایت گرداب، بازداشت شدگان را مدیران ۱۷۰ شبکه موبایلی عنوان کرده بود که در گروههای خود تصاویر و متون "غیراخلاقی و مستهجن جنسی" منتشر می‌کردند.

سخنگوی قوه قضائیه ایران در بخش دیگری از نشست خبری خود، از شناسایی و بازداشت "افرادی که بر اساس گزارش سیستم اطلاعاتی کشور علیه امنیت ملی اقداماتی انجام داده‌اند" خبر داد و گفت که پرونده آنها در مرحله مقدماتی است.

آقای اژه ای درباره جزئیات اتهام بازداشت شدگان و اینکه چه اقداماتی انجام داده بودند سخنی نگفت. او گفت برخی از بازداشت شدگان روزنامه نگار هستند.

سپاه پاسداران اخیرا چندین روزنامه نگار از جمله عیسی سحرخیز را بازداشت کرده است.

طی روزهای گذشته در پی هشدار رهبر جمهوری اسلامی نسبت به مقابله با نفوذ آمریکا در ایران، تبلیغات گسترده ای از سوی اصولگرایان و دستگاه‌های امنیتی نسبت به برخورد با "عوامل نفوذ" صورت گرفته است.

XS
SM
MD
LG