لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۰

وزارت ارشاد به ۱۷ رسانه خارجی مجوز فعالیت موقت داد


وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایران به ۱۷ رسانه خارجی اجازه داد تا برای مدت محدود در این کشور فعالیت کنند.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، وزارت ارشاد به شبکه تلویزیونی بی بی سی جهانی و شبکه آرته فرانسه، مجله لوموند و چندین شبکه رادیویی، تلویزیونی و نشریه اروپایی و آمریکایی مجوز فعالیت موقت در ایران داده است.

طبق جدولی که خبرگزاری ها در ایران از فهرست رسانه‌های مجوز گرفته منتشر کرده اند، مدت فعالیت این رسانه‌ها از ۲ روز تا یک ماه است.

در این بین، مجوز فعالیت یک هفته‌ای به تلویزیون بی بی سی جهان، با توجه به حساسیت شدید نسبت به فعالیت‌های بی بی سی فارسی در لندن، خبرساز شده است.

حسین نوش آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد در این باره به خبرگزاری مهر گفت: «بر اساس این مجوز محدود و یک هفته‌ای که مربوط به هفته آخر مرداد است، یک تیم خبری هلندی با مجوز فعالیت برای بی بی سی جهان و با هدف تهیه گزارش‌هایی پیرامون موضوع هسته‌ای به ایران خواهند آمد.»

به گفته او، دادن مجوز به تیم بی بی سی با رعایت«جوانب امنیتی و با تاکید بر دوری از سیاه‌نمایی و صرفاً در جهت انعکاس واقعیت‌ها» صورت گرفته است.

او با بیان اینکه مجوز فعالیت به این رسانه‌های خارجی از سوی کمیته‌ای سه جانبه متشکل از نمایندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت امور خارجه و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی داده شده است اضافه کرد: «اینکه گفته شده وزارت ارشاد از فعالیت دفتر این شبکه در تهران، رفع تعلیق کرده است، صحت ندارد. این موضوع فعلاً هم مطرح نیست و در دستور کار ما قرار ندارد.»

این مقام صدور هر گونه مجوز به شبکه بی بی سی فارسی را تکذیب کرد.

XS
SM
MD
LG