لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۱

بازتاب شایعه همسر دوم جواد ظریف؛ "زلزله سیاسی" با عکس جعلی


ادعای مدیر وبسایت عماریون را حتی خبرگزاری فارس هم تکذیب کرده است.
ادعای مدیر وبسایت عماریون را حتی خبرگزاری فارس هم تکذیب کرده است.

محمد حسین رستمی اگرچه ادعای خود را فعلا پس گرفته اما ادعای او مبنی بر این که یک زندانی متهم به جاسوسی، همسر دوم محمد جواد ظریف است در رسانه‌های کشورهای عربی و اسرائیل نیز بازتاب داشته است.

روزنامه اسرائیلی جروزالم پست نیز در گزارشی به این موضوع پرداخته و نوشته است که محمدحسین رستمی، مدیر وبسایت عماریون(یکی از نهادهای وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) در مطلبی فیس‌بوکی مدعی شده آفرین چیت‌ساز، روزنامه‌نگار زندانی و متهم به جاسوسی، همسر دوم وزیر امور خارجه ایران است.

آقای رستمی با بیان این که می‌خواهد "زلزله سیاسی" راه بیندازد نوشته بود: آقای ظریف در جریان نفوذ دشمن تا تخت خوابت هم هستی؟ خانم چ. به شهادت رسمی و کتبی و ثبت شده دوستانت یک جاسوسه است..."

این ادعا مورد استقبال برخی کانال‌های تلگرامی اصولگرا قرار گرفت و حتی عکسی از آقای ظریف و خانم چیت‌ساز مونتاژ کردند اما خیلی زود جعلی بودن آن لو رفت.

حتی خبرگزاری فارس، رسانه متعلق به سپاه پاسداران هم با پرداختن به موضوع عکس‌های جعلی نوشت که "محمد جواد ظریف اصلا همسر دومی ندارد که بخواهد جاسوس باشد!"

مهدی محمدی، عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران در دولت احمدی‌نژاد و مخالف دولت حسن روحانی نیز این اقدام را مورد انتقاد قرار داد و نوشت: "من نمی‌دانم منشا این خبر کجاست اما موثقا می‌دانم چنین خبری از اساس کذب و دامن زدن به آن تجاوز از مرزهای ایمان و اخلاق است. نوشتن این چند کلمه را لازم دانستم چرا که ما نه فقط در قبال آنچه می گوییم بلکه در قبال سخن نگفتن و دم فروبستن خویش نیز مسئولیم."

مدیر وبسایت عماریون در نهایت روز پنج‌شنبه ۳۰ اردیبهشت پست دیگری در فیس‌بوکش منتشر کرد و نوشت: "به دلیل پاره ای از مسایل غیر قابل ذکر ارتباط خانم "آ چ" و آقای ظریف تکذیب می شود... مطلب قبل هم فعلا حذف گردید. اندکی صبر سحر نزدیک است."

آفرین چیت‌ساز، یادداشت نویس روزنامه ایران آبان ماه سال گذشته در پروژه موسوم به نفوذ از سوی سپاه پاسداران بازداشت شد. هفتم اردیبهشت ماه دادگاه این روزنامه‌نگار را به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

XS
SM
MD
LG