لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۰

بعد از یک مقام نظامی، این‌بار یک عضو مجلس شورای اسلامی از نابودی اسرائیل گفت


مجتبی ذوالنور، نماینده مجلس شورای اسلامی
مجتبی ذوالنور، نماینده مجلس شورای اسلامی

در حالیکه وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران چند ماه پیش هرگونه «ادعای نابودی اسرائیل» توسط مقامات ایران را تکذیب کرده بود، برای دومین بار در یک هفته اخیر، این‌بار یک نماینده مجلس از نابودی اسرائیل گفت.

مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه ۱۰ تیرماه به العالم تلویزیون عربی زبان جمهوری اسلامی گفت، اگر آمریکا به ایران حمله کند، عمر اسرائیل به نیم ساعت نخواهد رسید.

این درحالی است که «تایمز اسرائیل» روز سه شنبه ۴ تیرماه در گزارشی نوشت: حسین دهقان وزیر دفاع سابق ایران در مصاحبه با یک شبکه عراقی به نام النجبا گفت آمریکایی ها کاملا نسبت به این امر آگاهی دارند که اگر جنگی صورت بگیرد موشک های ایران دارایی های آنها را در منطقه نابود خواهد کرد و اگر جنگی در منطقه صورت بگیرد، چنین جنگی مثل «پیاده‌روی در پارک» نخواهد بود...نیروهای مسلح ایران می توانند پایگاه های آمریکا در منطقه را نابود کنند و اسرائیل را محو کنند.

اظهارات این دو، در حالی است که دیماه سال گذشته، وزیر امور خارجه ایران، ادعای نابودی اسرائیل توسط جمهوری اسلامی را تکذیب کرده بود.

اسرائیل بارها نسبت به تهدید جمهوری اسلامی ایران هشدار داده است. حضور نیروهای جمهوری اسلامی در سوریه در یکسال اخیر موجب نگرانی اسرائیل و متحدان این کشور شده است.

ایالات متحده، اسرائیل را برای دفاع از خود محق می داند. ارتش اسرائیل در چند ماه اخیر به برخی پایگاه ها در سوریه که نیروهای نیابتی سپاه حضور دارند، حمله کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG