لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۳

نخست وزیر اسرائیل: خواهان جنگ با ایران نیستیم


People wait in line to vote at a polling station before it has opened on Election Day, in Las Vegas, Nevada.
People wait in line to vote at a polling station before it has opened on Election Day, in Las Vegas, Nevada.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز سه شنبه، یک روز بعد از افشاگری درباره قصد جمهوری اسلامی برای تولید بمب هسته‌ای، می گوید که کشورش به دنبال جنگ با ایران نیست.

او یک روز قبل از این، از آنچه مدارک مربوط به برنامه مخفی تسلیحات هسته ای ایران خوانده بود، پرده برداری کرد. این اقدام آقای نتانیاهو کمتر از دو هفته قبل از اعلام تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مورد توافق برجام صورت گرفت.

به نوشته رویترز، نتانیاهو در پاسخ به این پرسش شبکه سی.ان.ان که آیا اسرائیل برای جنگ با ایران آماده می شود، گفت: «هیچ کس به دنبال چنین تحولی نیست. آن کشوری که دارد قواعد منطقه را تغییر می دهد، ایران است.»

ایران که می گوید برنامه هسته ای اش همیشه صلح آمیز بوده است، اقدام روز دوشنبه نخست وزیر اسرائیل را تبلیغاتی خواند.

نخست وزیر اسرائیل به شبکه خبری فاکس نیوز نیز گفت که رئیس جمهوری آمریکا «کار درست را انجام خواهد داد.» او گفت توافق هسته ای با ایران نیازمند تعمیرات اساسی عمده است» اما «ترامپ باید آن تصمیم را بگیرد.»

به گفته نخست وزیر اسرائیل، «این رژیم [جمهوری اسلامی ایران] یک برنامه تسلیحات مخفی داشته و سعی دارد تحت یک توافق خیلی بد هسته ای به تسلیحات هسته ای دست یابد.» او به فاکس نیوز گفت: «آنها نباید به این توافق دست پیدا کنند» و افزود: «واقعا به یک توافق جدید نیاز است.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG