لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۲

باز یک نظامی ارشد جمهوری اسلامی، اسرائیل را به «محو» از نقشه جهان تهدید کرد


حسین دهقان - آرشیو
حسین دهقان - آرشیو

«تایمز اسرائیل» روز سه شنبه ۴ تیرماه در گزارشی، اظهارنظر یک مقام نظامی ارشد جمهوری اسلامی ایران را برای «محو اسرائیل» بازتاب داده است.

این نشریه اسرائیلی نوشت: حسین دهقان در مصاحبه ای با یک شبکه عراقی به نام النجبا گفت آمریکایی ها کاملا نسبت به این امر آگاهی دارند که اگر جنگی صورت بگیرد موشک های ایران دارایی های آنها را در منطقه نابود خواهد کرد و اگر جنگی در منطقه صورت بگیرد، چنین جنگی مثل «پیاده‌روی در پارک» نخواهد بود...نیروهای مسلح ایران می توانند پایگاه های آمریکا در منطقه را نابود کنند و اسرائیل را محو کنند.

دهقان وزیر دفاع سابق ایران در زمان محمود احمدی نژاد است. اظهارات این مقام نظامی ارشد در ایران در حالی است که دیماه سال گذشته، وزیر امور خارجه ایران، ادعای نابودی اسرائیل توسط جمهوری اسلامی را تکذیب کرده بود.

اسرائیل بارها نسبت به تهدید جمهوری اسلامی ایران هشدار داده است. حضور نیروهای جمهوری اسلامی در سوریه در یکسال اخیر موجب نگرانی اسرائیل و متحدان این کشور شده است.

ایالات متحده، اسرائیل را برای دفاع از خود محق می داند. ارتش اسرائیل در چند ماه اخیر به برخی پایگاه ها در سوریه که نیروهای نیابتی سپاه حضور دارند، حمله کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG