لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۶

نتانیاهو: افزایش فشار تنها راه متوقف کردن خشونت رژیم ایران است


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، از جامعه جهانی خواست از کارزار فشار حداکثری رئیس جمهوری آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی کنند و گفت که تنها راه متوقف کردن تعرضات ایران، افزایش فشار است.

آقای نتانیاهو روز سه شنبه ۲ مهر، با فرستادن یک توئیت ایران را مسئول حمله اخیر به تاسیسات نفتی دانست.

آقای نتانیاهو با انتشار ویدئویی با زیرنویس فارسی در حساب تونیتر رسمی خود گفت: «بریتانیا، فرانسه و آلمان اعلام کردند که ایران مسئول حمله اخیر به عربستان سعودی بوده است. اجازه بدهید از جانب اسرائیل به صورت ساده بگویم: رژیم ایران این اقدام را انجام داده است، از اول تا آخر. اسرائیل می‌داند چگونه از خود در مقابل چنین خشونت‌گری دفاع کند

وی افزود: «ما از جامعه جهانی می‌خواهیم با تلاش‌های پرزیدنت ترامپ برای تشدید فشار علیه رژیم ایران همراه شوند. این تنها راه برای متوقف کردن خشونت رژیم ایران است.»

از سوی دیگر، بنی گنتز، رقیب آقای نتانیاهو در کسب نخست وزیری اسرائیل نیز روز سه‌شنبه پس از سخنرانی پرزیدنت ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل، اقدام رئیس جمهوری آمریکا در فراخواندن دیگر کشورها به ایستادگی در مقابل تهدید هسته ای جمهوری اسلامی را ستود.

او در بیانیه خود جمهوری اسلامی ایران را مهمترین تهدید علیه صلح جهانی و نیروی خصمانه علیه ثبات منطقه دانست.

پیشتر، دولت‌های ایالات متحده و عربستان سعودی نیز جمهوری اسلامی ایران را مسئول حملات به تاسیسات نفتی عربستان معرفی کرده بودند.

رئیس جمهوری آمریکا در پی مسئول دانستن ایران در حملات اخیر، دستور وضع تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی و اعزام تعدادی محدودی نیروی نظامی برای کمک به حفظ امنیت عربستان سعودی را داد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG