لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۳

پیش بینی در مورد برنامه اتمی ایران مشکلتر میشود


ریاض: جتهای اسرائیل به مقصد حمله بر ایران را بر فراز آسمان عربستان سعودی سرنگون خواهد کرد

اهود باراک وزیر دفاع اسرائیل پنجشنبه در یک گفتگو با رادیو اسرائیل گفت تا آنجا که ما میدانیم آخرین گزارش برآورد ملی اطلاعاتی آمریکا بیش از هر زمان به دیدگاه اسرائیل نزدیک است، که فوریت اقدام در مورد مساله اتمی ایران را ضروری تر میکند.

اهود باراک هشدار داد پیش بینی در مورد برنامه اتمی ایران ، مشکل تر میشود.
روزنامه «ها آرتز» چاپ اسرائیل نیز در شماره پنجشنبه در باره برآورد ملی اطلاعاتی آمریکا نوشت گزارش برآورد ملی اطلاعاتی آمریکا که به باراک اوباما رییس جمهوری ومقامات بالای دولت آمریکا ارائه شده پیشرفت شگفت انگیز و قابل توجهی را در برنامه اتمی ایران نشان میدهد و شامل اطلاعات هشدار دهنده ای مبنی بر بعد نظامی برنامه اتمی ایران است.

اهود باراک گفت ما و آمریکا توافق کرده ایم به ایران اجازه ندهیم سلاح اتمی تولید کند و همه گزینه ها روی میز است. ولی در عین حال با اشاره به انتقاد در مورد روند تصمیم گیری در دولت اسرائیل گفت کابینه اسراییل باید حمله نظامی بر ایران را تایید کند و شرح و توصیف رسانه ها از تصویر تنها دو نفر بدور میز تصمیم گیری را، کاملا مضحک خواند.در همین حال بر طبق برخی گزارشها عربستان سعودی تهدید کرد آن کشور هر هواپیمایی را در آسمان آن کشور با هدف حمله یکجانبه به ایران سرنگون خواهد کرد.
روزنامه دیگر اسرائیلی «ید یهوت آهارونوت» نوشت مقامات اسرائیلی این هشدار عربستان سعودی را بعنوان کوششی از جانب آمریکا برای منصرف کردن اسرائیل از حمله نظامی یکجانبه به ایران می سنجند.

ولی همین گزارش حاکی است عربستان سعودی استفاده اسرائیل از فضای هوایی آن کشور را در یک حمله هماهنگ شده با آمریکا به ایران تصویب میکند.

بنیامین ناتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در آغاز این هفته هنگام دیدار با وزیر خارجه استرالیا یکبار دیگر این فکر را که ایران مسلح به بمب اتمی را بتوان محدود کرد مردود خواند و گفت اگر ایران به بمب دست یابد واقعا ممکنست از آن استفاده کند
  • 16x9 Image

    شهلا آراسته

    شهلا آراسته در سال ۲۰۰۰، فعالیت خبری خود را در آمریکا با بنیاد تحقیاتی اطلس آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۷ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG