لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۱

رویترز: احتمال همکاری روسیه در مورد ایران در جلسه امنیتی که در اسرائیل برگزار می‌شود


جلسه‌ای با حضور جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا و همتایان او از روسیه و اسرائیل در اورشلیم برگزار می‌شود
جلسه‌ای با حضور جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا و همتایان او از روسیه و اسرائیل در اورشلیم برگزار می‌شود

قرار است جلسه‌ای با حضور مشاوران امنیت ملی آمریکا، اسرائیل، و روسیه در اورشلیم برگزار شود. شماری از منابع به رویترز گفته‌اند انتظار می‌رود در این جلسه، روسیه قدم‌هایی برای همکاری در مورد مسائل ایران بردارد.

یک مقام ارشد دولت آمریکا که نخواسته نامش فاش شود به خبرنگاران گفت که این یک «فرصت دیپلماتیک بی‌سابقه» است تا در مورد سوریه - که هر سه کشور در آن حضور نظامی داشته اند - گفت وگو شود.

این مقام دولت ایالات متحده گفت که گذشته از گفت‌وگو برای جلوگیری از هرگونه درگیری ناخواسته نظامی، هدف این مذاکرات این است که «ببینیم چگونه می‌توانیم با یکدیگر همکاری کنیم تا از شر بزرگترین عامل آزار دهنده در خاورمیانه - که جمهوری اسلامی ایران است - خلاص شویم.»

این مقام افزود: «ما امیدواریم دیدگاه مشترک ما و اسرائیلی ها را به خوبی روشن کنیم و نشان دهیم که ما برای ایرانی ها هیچ نقش مثبتی را متصور نیستیم، و این به فراتر از سوریه، یعنی لبنان، عراق، یمن، و هر جای دیگری که [ایرانی ها] در آن فعال هستند نیز تعمیم می یابد.»

وی گفت: «و اگر روسیه نیز بر این حقیقت صحه بگذارد، ما از نتیجه این جلسه بسیار خرسند خواهیم بود.»

این گزارش می‌گوید که قرار است جلسه مشاوران امنیت ملی آمریکا، اسرائیل، و روسیه ماه ژوئن برگزار شود؛ ولی تاریخ دقیق آن اعلام نشده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG