لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۹

توصیه مدیر سابق اطلاعات موساد: اسرائیل برای حمله به مراکز هسته‌ای ایران آماده شود


تصویر ماهواره‌ای از یکی از سایت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی
تصویر ماهواره‌ای از یکی از سایت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی

زوهر پالتی، رئیس سابق دفتر سیاسی-نظامی وزارت دفاع اسرائیل و مدیر سابق اطلاعات موساد، می‌گوید که ایران بین چند روز تا چندهفته‌ تا غنی‌سازی اورانیوم تا سطح ۹۰ درصد با کاربرد نظامی فاصله دارد.

تایمز اسرائیل روز یکشنبه گزارش داد آقای پالتی در مراسمی به میزبانی یک خبرنگار همین نشریه گفت چنین چیزی «به این معنی نیست که آنها می توانند فوری یک سلاح هسته‌ای بسازند.» او اما گفت که این امر «اما بسیار بد است» و این وضعیتی است که «ما هرگز به آن نزدیک نشده‌ایم.»

پالتی همچنین گفت که اسرائیل توانایی‌های نظامی برای حمله به نیروگاه‌های هسته‌ای ایران را دارد و باید برای یک حمله آماده شود و باید در آینده نزدیک «تصمیم‌های جدی» بگیرد.

پالتی درباره اختلافات سیاسی داخلی فعلی اسرائیل می گوید: «ایران یک موضوع مستقل نیست. امنیت ملی ما و روابط استراتژیک ما با ایالات متحده بالاتر از همه چیز است. هیچ کاری در اسرائیل بدون آمریکایی ها انجام نمی‌شود.»

به گزارش فاکس‌نیوز روز شنبه نیز دیوید بارنئا، رئیس موساد گفت جمهوری اسلامی قصد دارد تسلیحات بیشتری در اختیار روسیه قرار دهد.

او همچنین درباره تلاش‌های مربوط به غنی‌سازی اورانیوم هشدار داد.

دولت ایران تحویل سلاح به روسیه برای استفاده در جنگ در اوکراین را تکذیب کرده است و می‌گوید برنامه هسته‌ای آن «صلح آمیز» است.

XS
SM
MD
LG