لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۳

اسراییل از آزمايش موفقیت آمیز موشک قادر به رسیدن به ایران خبر می دهد


اسراییل از آزمايش موفقیت آمیز موشک قادر به رسیدن به ایران خبر می دهد
اسراییل از آزمايش موفقیت آمیز موشک قادر به رسیدن به ایران خبر می دهد

هاآرتض زیر عنوان «هشدار رییس ارتش ایران درباره خساراتی سنگین پس از حمله ای توسط اسراییل» می نویسد حسن فیروزآبادی رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در واکنش به گزارش های حاکی از تلاش بنجامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل برای کسب حمایت اکثریت در کابینه از حمله ای به ایران، هم به اسراییل و هم به آمريکا، علیه چنین حرکتی هشدار داده است.

هاآرتض روز چهارشنبه گزارش داده بود نتانیاهو و ایهود باراک وزیر دفاع برای حمله ای به ایران در کابینه پافشاری می کنند. آنان اخیرا اویگدور لیبرمن وزیر امورخارجه را، که پیشتر مخالف حمله به ایران بود، به چنین اقدامی متقاعد ساخته اند.

وزیران و دیپلمات های ارشد می گویند گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، که قرار است روز هشتم نوامبر (سه شنبه ۱۷ آبان) منتشر شود برتصمیم هایی که اسراییل خواهد گرفت اثری قاطع می گذارد.

جروزالم پست زیر عنوان «وزیر امور خارجه می گوید گزارش های خبری درباره ایران موجبی برای بروز آسیبی شدید است» می نویسد اویگدور لیبرمن وزیر امورخارجه اسراییل روز چهارشنبه گفت ۹۹ درصد گزارش های منتشر شده در وسایل ارتباط جمعی راجع به حمله ای به ایران «هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد». وزیر امورخارجه اسراییل به این سئوال پاسخ می داد که آیا وی متقاعد شده است از چنین حمله ای باید حمایت کند یا نه. با این حال او گفت که گزارش های وسایل ارتباط جمعی «آسببی شدید» به بار آورده است.

لیبرمن در مصاحبه ای با رادیو اسراییل تاکید کرد بردن بحث های داخلی تشکیلات امنیتی به صحنه علنی «دیوانگی» است.

واشنگتن پست زیر عنوان «اسراییل با موفقیت موشک پیشرفته قادر به رسیدن به ایران را آزمايش کرد» می نویسد مقام های وزارت دفاع اسراییل می گویند ارتش با موفقیت پرتاب آزمايشی موشکی پيشرفته را از پايگاهی در حومه تل آویو انجام داده است.

به گفته مقامی رسمی، در جریان این پرتاب، يک «سیستم پيش برنده راکت» به آزمايش گذاشته شد که انجام آن از مدتی قبل برنامه ریزی شده بود. اما بنا به گزارش های خبری خارجی، این آزمايش شامل پرتاب یک موشک دوربرد قادر به حمل کلاهک اتمی و حمله به ایران بود.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG